Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 PROCURAL SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
PROCURAL SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

PROCURAL SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

Firma PROCURAL Sp. z o.o. powstała w następstwie akwizycji spółki Ponzio Polska przez Grupę Laumann i kontynuuje rozwój systemów aluminiowych pod nową marką.

Należy pamiętać, że to przedsiębiorstwo z 30-letnim doświadczeniem w branży i silną, ugruntowaną pozycją w całej Europie. Firma zatrudnia ok. 350 osób i posiada jeden z największych magazynów wysokiego składowania w Polsce z czterema liniami do malowania proszkowego w głównej siedzibie w Cekanowie. Doświadczona kadra techniczna pracuje nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb branży budowlanej.
Grupa Laumann to rodzinna firma przemysłowa z siedzibą w Sendenhorst w Niemczech. Jest wiodącym dostawcą rozwiązań produktowych i usług IT związanych z budownictwem. Doświadczenie Grupy obejmuje produkty do różnorodnego zastosowania w branży budowlanej, od profili PVC do okien i drzwi (takich jak VEKA i GEALAN), przez rozwiązania w zakresie blach i fasad, po wysokiej jakości technologie wykończenia powierzchni i doradztwo IT. Grupa Laumann zatrudnia ponad 7200 osób w ponad 50 lokalizacjach na czterech kontynentach i generuje roczny obrót w wysokości ok. 1,9 mld euro.
W ramach sojuszu i połączenia sił obie firmy będą dążyć do dalszego rozwoju istniejących rynków i otwierania się na kolejne. Nowa tożsamość marki została tak zaprojektowana, aby wznieść firmę na wyższy poziom i aby mogła odkrywać nowe możliwości na całym świecie.


Nazwa PROCURAL jest połączeniem słów w języku angielskim: professional, cure (w znaczeniu: rozwiązanie) i aluminium. Nowa tożsamość marki uosabia rozwiązania premium w sektorze okien i drzwi, które były obecne pod marką Ponzio Polska od prawie 30 lat. Logotyp – graficzne przedstawienie nazwy – zawiera znak w postaci litery P, który symbolizuje otwarte okno na przyszłość.

PQ
open