Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 Budizol Sp. z o.o. S.K.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
Budizol Sp. z o.o. S.K.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

Budizol Sp. z o.o. S.K.A. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

Jednym z kluczowych osiągnięć 2023 roku było zbudowanie w pełni prefabrykowanego biurowca o powierzchni ponad 8000 mkw., z wykorzystaniem trójwarstwowych ścian z gotową fasadą. Ten projekt został zmontowany w trzy miesiące, co podkreśla jedną z głównych zalet prefabrykacji – szybkość budowy bez uszczerbku na jakości i formie.
Ściany prefabrykowane łączą w sobie warstwy konstrukcyjne, izolacyjne i fasadowe, co redukuje potrzebę stosowania rusztowań i dodatkowych prac na placu budowy. Podobnie instalacje elektryczne i sanitarne są już wbudowane w ściany i sufity, co znacznie upraszcza proces montażu na miejscu. Co więcej, prefabrykacja umożliwia również montaż okien i akcesoriów w kontrolowanych warunkach fabrycznych, a także oferuje gotowe wykończenia powierzchni i fasad.
Kolejną zaletą jest optymalizacja przestrzeni. Dzięki prefabrykacji możliwe jest osiągnięcie większej powierzchni użytkowej przy tym samym śladzie zabudowy. Wysoka jakość i precyzja wykonania elementów prefabrykowanych w zgodzie z europejskimi standardami i certyfikatami gwarantują dokładność dopasowania i mniejsze prawdopodobieństwo błędów konstrukcyjnych. Prefabrykacja jest również mniej uciążliwa dla otoczenia, tzn. zmniejsza emisję pyłu, hałasu oraz zajmowany obszar. Powyższe aspekty zdecydowały o wyborze technologii konstrukcji Mazurskiego Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej KUMAK, prowadzonego pod auspicjami UW.

Nasze rozwiązania prefabrykacyjne pozwalają na stworzenie budynków, które są nie tylko architektonicznie atrakcyjne, ale również wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. To połączenie trwałości, estetyki i ekologii stanowi o sile i unikalności naszej oferty na rynku budowlanym.

Stawiamy na innowacyjne podejście, łącząc zalety betonu i drewna. Nasza technologia hybrydowa czerpie z właściwości obu tych materiałów, oferując wyjątkową trwałość i estetykę, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko. Wierzymy, że w budownictwie nie ma jednoznacznie najlepszej technologii konstrukcyjnej. Wybór zależy od wielu czynników, takich jak architektura miejsca, sposób zagospodarowania przestrzeni, aspekty ekologiczne, a także czas realizacji i przeznaczenie budynku. Dlatego nasze podejście do każdego projektu jest indywidualne i dostosowane do specyficznych potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Nasza ambicja to tworzenie konstrukcji nie tylko solidnych i trwałych, ale również takich, które są estetycznie dopasowane do otoczenia i z nim współgrają.

PQ
open