Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 CDF ARCHITEKCI – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
CDF ARCHITEKCI – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

CDF ARCHITEKCI – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

NIE SPOCZYWAMY NA LAURACH

CDF Architekci to poznańskie biuro projektowe istniejące na rynku usług projektowych od ponad 28 lat. Obecnie jest to jedna z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych poznańskich pracowni architektonicznych.

Na rynku architektonicznym firma zadebiutowała w czerwcu 1995 roku z inicjatywy Karola Fiedora. Od początku działalności projektanci biura starają się tworzyć obiekty wyróżniające się wysoką jakością, funkcjonalnością rozwiązań i ponadczasową formą. Na dorobek projektowy firmy składają się budynki biurowe, hotele, obiekty przemysłowe, osiedla mieszkaniowe oraz wielofunkcyjne kompleksy komercyjne. W 2015 roku pracownia zaprojektowała kompleks biurowy UBIQ 34, w którym obecnie mieści się jej siedziba.

Od początku istnienia UBIQ 34 przyciąga uwagę i zdobywa liczne nagrody architektoniczne. Jest laureatem m.in. nagrody Eurobuild CEE zarówno za biurowiec roku 2015, jak i za rewitalizację roku 2015, Nagrody Roku 2015 Stowarzyszenia Architektów Polskich za obiekt zrealizowany na obszarze objętym ochroną konserwatorską czy wyróżnienia w konkursie Brick Award 2013. Projekt otrzymał również Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania imienia Jana Baptysty Quadro.

Pracownia może poszczycić się uznaniem swoich projektów w wielu konkursach architektonicznych. W 2020 roku otrzymała Nagrodę SARP za modernizację biurowca ZREMB w Poznaniu oraz wyróżnienie za odbudowę poznańskiego „Żelazka”, budynku ikony architektury okresu międzywojennego. Budynek ten otrzymał również Nagrodę J.B. Quadro za najlepszą realizację architektoniczną 2019 roku, przyznaną przez Prezydenta Miasta Poznania, w 2020 roku – nagrodę Architecture Budma Award, a miniony rok zakończył ze Srebrną Statuetką J.B. Quadro za najlepszą realizację architektoniczną w latach 1998–2022 w Poznaniu.

Firma nieustannie się rozwija, wdraża w proces projektowy nowe technologie. Projektanci sporządzają inwentaryzacje obiektów poprzez skanowanie przestrzeni w 3D, a zespoły projektowe wdrażają i samodoskonalą się w technologii BIM. Poza działalnością projektową firma świadczy dodatkowe usługi związane z kompleksowym wsparciem procesu inwestycyjnego, takie jak: analizy chłonności, ekspertyzy techniczne, due diligence, inwentaryzacje budowlane, pomoc w uzyskaniu decyzji administracyjnych, w tym planistycznych, kosztorysy inwestorskie, dokumentacje przetargowe, pomoc w przeprowadzeniu przetargu, nadzory autorskie i inwestorskie.

PQ
open