Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 FS&P ARCUS – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
FS&P ARCUS – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

FS&P ARCUS – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

FS&P ARCUS – WARSZAWSKIE BIURO ARCHITEKTONICZNE, DZIAŁAJĄCE NA RYNKU OD PRAWIE 40 LAT

Założycielami spółki dziś funkcjonującej pod nazwą FS&P Arcus byli Zbigniew Babiński, Andrzej Fajans, Zofia Fajans i Mariusz Ścisło. Od momentu powstania funkcję Prezesa Zarządu pełnił Andrzej Fajans, a od jego śmierci w 2001 roku za sterami spółki stoi Mariusz Ścisło, w latach 2012–2019, przez dwie kadencje, także Prezes SARP, nagrodzony tytułem Herkules Roku 2018 BUILDER AWARDS.

Na warszawskim Gocławiu, gdzie od 1996 roku mieści się siedziba firmy, pracownia zaprojektowała na przestrzeni lat kilkadziesiąt budynków mieszkalnych, m.in. osiedla Orlik 3 – 115, Jantar, Wilga, Adria, Iskra, a kolejne projekty są w trakcie realizacji.

Spółka przyczyniła się do przeobrażenia części niegdyś przemysłowej i zaniedbanej warszawskiej dzielnicy Wola w bardzo atrakcyjną lokalizację zarówno dla biznesu, jak i mieszkańców, gdzie funkcje mieszkaniowe sąsiadują z obiektami biurowymi. Zaprojektowała biurowce Karolkowa Business Park i Concept Tower – za które otrzymała w 2012 roku przyznawane przez miesięcznik „Builder” wyróżnienie Budowlana Firma Roku w kategorii Architekci – oraz Metropoint Office, a także budynki mieszkalne Grzybowska 85 i Metropoint Apartments przy ulicy Karolkowej.

To jedna z większych firm architektonicznych działających na polskim rynku. Zrealizowała projekty ponad 13 tysięcy mieszkań na kilkunastu osiedlach, a także wielu budynków użyteczności publicznej, obiektów sportowych, galerii handlowych oraz obiektów przemysłowych i data center, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Obecnie na podstawie projektów pracowni realizowane jest m.in. data center pod Berlinem, kolejne 1000 mieszkań w kilku inwestycjach, w tym w centrum Warszawy wysokościowej inwestycji Towarowa Towers, która otrzymała nagrody w konkursie European Property Award w kategorii Best Residential High Rise Architecture oraz nagrodę w konkursie Global Future Design Awards 2023.

tags:
PQ
open