Home Inwestycje WITA – NOWY MIASTOTWÓRCZY PROJEKT„DESTINATION” W CENTRUM KRAKOWA
WITA – NOWY MIASTOTWÓRCZY PROJEKT„DESTINATION” W CENTRUM KRAKOWA
0

WITA – NOWY MIASTOTWÓRCZY PROJEKT„DESTINATION” W CENTRUM KRAKOWA

0
0

Echo Investment i Archicom zrealizują wielofunkcyjny projekt przy ul. Wita Stwosza w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto. W miejscu dawnych magazynów zaopatrzenia Twierdzy Kraków powstanie pięć czteropiętrowych budynków. Koncepcja WITA zakłada stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym ludzie będą mieszkać, pracować i spędzać czas, korzystając z szerokiego wachlarza usług kulinarnych i eventowych oraz z dostępnych terenów rekreacyjnych wśród bujnej zieleni. Inwestycja o powierzchni 3 ha budowana będzie etapowo, a jej zakończenie planowane jest w 2026 r.

WITA będzie otwartą na miasto atrakcyjną przestrzenią do życia, pracy, spotkań oraz rekreacji. Wokół budynków zasadzonych zostanie około 120 drzew, a starannie zaprojektowana zieleń zajmie łącznie prawie 7 tys. mkw. Osią kompozycyjną w sercu kompleksu będzie aleja spacerowa zwieńczona zielonym skwerem i otoczona restauracjami, kawiarniami oraz lokalami handlowymi w parterach budynków.

Jako największy polski deweloper mamy bogate doświadczenie w tworzeniu dużych projektów miastotwórczych z szacunkiem dla historii i otoczenia. Chętnie angażujemy się w inwestycje o różnorodnych funkcjach, które zachęcają do mieszkania, pracy i uczestniczenia w życiu miejskiej społeczności. Cieszymy się, że już wkrótce zaczniemy realizację projektu WITA, który tchnie nowe życie i uzupełni tkankę miejską tej części centrum Krakowa – mówi Rafał Mazurczak, Członek Zarządu Echo Investment.

Miasto w mieście
Na terenie WITA powstanie łącznie 26,7 tys. mkw. powierzchni biurowej w dwóch budynkach realizowanych przez Echo Investment. Pierwszy z nich, o powierzchni 5,1 tys. mkw., stanie bezpośrednio przy ul. Wita Stwosza, tuż obok gmachu Muzeum Armii Krajowej. Drugi biurowiec zaoferuje 21,6 tys. mkw. powierzchni i będzie połączony jedną ścianą z obiektem mieszkaniowym. Najemcy biur w WITA będą mieli do dyspozycji ergonomiczne przestrzenie do pracy, liczne udogodnienia oraz ekologiczne rozwiązania technologiczne zgodne ze standardem BREEAM na poziomie „excellent”. W biurowcach ulokowane będą także centrum fitness, przychodnia medyczna i lokale usługowe w parterach.


Nasza najnowsza krakowska inwestycja typu „destination” to prawdziwe miasto w mieście. WITA zaprasza przyszłych mieszkańców starannym połączeniem uroków śródmiejskiego życia i kontaktu z naturą. Architektura skoncentrowana na człowieku, tętniąca życiem przestrzeń publiczna i wszechobecna zieleń to nasza gwarancja dobrego sąsiedzkiego życia. Charakter projektu doskonale wpisuje się w szerzoną przez nas koncepcję miasta 15-minutowego, gdzie wszystko, czego potrzebują nasi klienci, jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Sprzedaż pierwszych mieszkań ruszy już niebawem – dodaje Dawid Wrona, Członek Zarządu Archicom SA.

Archicom odpowiada za część mieszkaniową WITA, czyli dwa kameralne budynki wielorodzinne w drugiej linii zabudowy. Powstanie w nich łącznie 176 komfortowych apartamentów o wysokim standardzie w metrażach od 28 mkw. do 97 mkw. Funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania z dużymi przeszkleniami zapewnią przestrzeń do życia najwyższej jakości, każde z nich z dużym balkonem, ogródkiem lub tarasem do zagospodarowania zielenią. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną m.in. takie udogodnienia jak rowerownia, komórki lokatorskie, aplikacja Bluebolt czy system inteligentnego mieszkania. Dzięki temu systemowi każdy z mieszkańców będzie mógł zadbać o oszczędność energii i bezpieczeństwo, a także umożliwi on bezdotykowe otwieranie drzwi, bram czy przywołanie windy.

Doskonała lokalizacja
W bezpośrednim sąsiedztwie WITA mieści się zabytkowe Muzeum Armii Krajowej i Muzeum Fotografii, a położenie w centrum miasta zapewnia dostęp do bogatej oferty kulturalnej Starego Miasta. Pracownicy biur i mieszkańcy kompleksu docenią bliskość Galerii Krakowskiej, uczelni wyższych oraz terenów spacerowych w najbliższej okolicy. W promieniu 15-minutowego spaceru lub rowerowej przejażdżki znajdą wszystko, co buduje komfort życia. Lokalizacja w pobliżu dworca Kraków Główny oraz przystanków tramwajowych i autobusowych gwarantuje doskonałą komunikację i zachęca do korzystania z rozwiniętego transportu publicznego.

Projekt godny swej lokalizacji
Uzgodniony we współpracy z konserwatorem zabytków projekt WITA przygotowała doświadczona krakowska pracownia MOFO Architekci. Projektanci stworzyli przyjazne przestrzenie do życia zgodne z aktualnymi trendami architektonicznymi. Budynki nawiązują do tradycji i historycznej zabudowy w okolicy. Architektura charakteryzuje się oszczędną dekoracją i formą podporządkowaną funkcji. Przestronne wnętrza części wspólnych podkreślą stylowe detale, takie jak drewno czy płytki dekoracyjne.

open