Home News Wystawa TRANSFORM – nowy wymiar sztuki światła i kolorów
Wystawa TRANSFORM – nowy wymiar sztuki światła i kolorów
0

Wystawa TRANSFORM – nowy wymiar sztuki światła i kolorów

0
0

Zapraszamy na fascynującą podróż przez świat sztuki na wystawie TRANSFORM, gdzie półprzezroczyste obrazy stworzone za pomocą światła i kolorów odkrywają zupełnie nowe wymiary przestrzeni. Wystawa inspirowana jest raportem rocznym „Transform”, opracowanym przez Bena van Berkele z UNStudio we współpracy z kreatywnym duetem graficznym Bloemendaal & Dekkers. Raport ten, przygotowany dla Grupy Zumtobel, prezentuje trzy dekady kreatywnej pracy UNStudio w dziedzinie architektury i urbanistyki, stanowiąc wizualną refleksję nad przemianami w tych dziedzinach.

Wystawa przenosi zwiedzających w świat światła, kolorów i przestrzeni, oferując unikalne doświadczenie artystyczne. Kluczową rolę odgrywa tu technologia oświetleniowa Zumtobel, która tworzy atmosferę sprzyjającą refleksji. Półprzezroczyste, lekkie tkaniny unoszące się w ramach świetlnych tworzą labirynt, w którym grafika i tekst harmonijnie się przenikają, czasem wydając się komplementarne, a innym razem zupełnie identyczne.

Wystawę można obejrzeć w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego do 16 czerwca 2024 roku.

Wernisaż wystawy, który już za nami, stał się okazją do wysłuchania ciekawej i merytorycznej dyskusji o transformacji w architekturze, zrównoważonym projektowaniu, roli inwestora oraz relacjach między miastem, architektami a inwestorem. Panel dyskusyjny poprowadził Dyrektor Generalny Grupy Zumtobel w Polsce, Kamil Maciejczyk, a wzięli w nim udział:

  • Jarosław Fiutowski, Członek Zarządu ds. polityki ESG i zrównoważonego budownictwa, Ghelamco
  • Monika Konrad, Zastępczyni dyrektorki, Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego
  • Tina Kortman, Associate Director/Senior Architect, UNStudio
  • Marta Sękulska-Wrońska, Architektka, CEO, partner pracowni WXCA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy TRANSFORM i doświadczenia nowego wymiaru sztuki światła i kolorów.

tags:
open