Home Builder 4Young Architects ARCHITEKTURA Z iSPOT
ARCHITEKTURA Z iSPOT
0

ARCHITEKTURA Z iSPOT

0
0

Rozwiązania Apple pozwalają na stworzenie koncepcji w momencie pojawienia się pomysłu, niezależnie od tego, gdzie się w danej chwili znajdujemy.

Rozmowa z Marią Dawidowicz, i Donatem Willą z iSpot Apple Premium Reseller

Grzegorz Przepiórka: W jaki sposób iSpot może pomóc pracownikom branży budowlanej i architektonicznej?
Maria Dawidowicz: Rozwiązania Apple, w tym komputery Mac i iPady, pomagają na różnych etapach procesu budowlanego. Przede wszystkim kiedy mamy jakiś pomysł, możemy łatwo stworzyć koncepcję, niezależnie od tego, gdzie w tej chwili się znajdujemy. Różnego rodzaju aplikacje dla architektów pozwalają zintegrować wczesne wizje w całym późniejszym procesie projektowym. Ponadto iPady coraz częściej stosowane są również w procesie budowlanym. Ułatwiają dostęp do danych – niezależnie od tego, czy jesteśmy na placu budowy wieżowca czy drogi – możemy mieć podgląd odpowiedniego fragmentu projektu czy informacje na temat kosztów lub harmonogramu. Wszystko jest kwestią odpowiedniego wykorzystania dostępnych aplikacji. Zdecydowanie łatwiej jest wyjaśnić założenia projektowe, mając do dyspozycji model dostępny za pomocą iPada niż tylko papierowe wydruki.

GP: Jakie konkretnie rozwiązania iSpot zamierza zaproponować budowlańcom i architektom?
Donat Wila: Oferta iSpot jest bardzo bogata. Komputery Mac i iPady spełnią oczekiwania branży zarówno w kontekście parametrów obliczeniowych, jak i wygody czy też łatwości korzystania. Nowością jest iPad Pro, opracowany specjalnie do zastosowań profesjonalnych. Duży wyświetlacz, bardzo wydajny procesor, udoskonalona technologia Multi-Touch Pro. To wszystko sprawia, że jego użytkownicy mogą pracować jeszcze bardziej efektywnie. Nie bez znaczenia jest też wyjątkowy design – ładne przedmioty sprawiają, że pracuje się przyjemniej. To ważne, zwłaszcza dla architektów, którzy cenią sobie dobre projekty.

Od prawej: Ela Szymańska (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej) – laureatka konkursu „iPad Pro w świecie architektów”, Oskar Grąbczewski (OVO Grąbczewscy Architekci) – jeden z pierwszych polskich architektów, który testował iPada Pro i podzielił się z czytelnikami Buildera swoimi wrażeniami (12/2015, 01/2016), Jakub Zientarski (iSpot)

GP: Jakimi cechami, istotnymi z perspektywy przedstawiciela branży budowlanej i architektonicznej, odznaczają się te
rozwiązania?
MD: Rozwiązania Apple cechuje wysoka wydajność i trwałość. Ważna jest również długa praca na bateriach – zwłaszcza na placu budowy może to mieć istotne znaczenie. Branża architektoniczna i budowlana ma już do dyspozycji cały szereg aplikacji działających w środowisku iOS, warto zwrócić na to uwagę i wykorzystać do usprawnienia swojej codziennej pracy.

GP: Co wyróżnia iSpot na tle innych dostawców tego rodzaju technologii?
DW: iSpot posiada 24 salony w największych miastach Polski. Jesteśmy w dogodnych lokalizacjach, zawsze można podjechać i przetestować sprzęt. W każdym salonie znajdują się stanowiska ze sprzętem demonstracyjnym oraz konsultanci, którzy pomogą w wyborze i wdrożeniu. Klienci biznesowi objęci są dodatkowo specjalną opieką.

GP: iSpot zapewnia pełne wsparcie posprzedażowe. Jaki jest jego zakres?
MD: Nasi specjaliści pomogą przy konfiguracji potrzebnego sprzętu wraz z oprogramowaniem. Oferujemy instalację urządzeń u klienta. Posiadamy również infolinię wsparcia technicznego która pomoże rozwiązać zaistniałe problemy.

GP: iSpot został Partnerem IT programu Promujemy Polską Architekturę. Co przekonało firmę do zaangażowania się w ten projekt? Dlaczego warto promować polską architekturę?
MD: Staramy się wspierać młodych, zdolnych i kreatywnych ludzi – to element naszej polityki na polskim rynku. Polska architektura na przestrzeni kilku ostatnich lat rozwija się bardzo dynamicznie. Widać to w polskich miastach – powstają obiekty, które nadają im nowy charakter. Na rynek wchodzi kolejne pokolenie z bardzo dobrym warsztatem. Jesteśmy przekonani, że komputery Mac oraz iPady mogą dodatkowo wspierać kreatywność i pomysłowość tej grupy.

GP: Uczestnicząc we wspomnianym programie, iSpot będzie m.in. wspierał młodych architektów w rozwoju. Młodzieży nie trzeba dzisiaj przekonywać do sięgania po ciekawe rozwiązania, trzeba jedynie wskazać najlepsze z nich. Czy taki plan ma iSpot? Jak postrzegacie swoją rolę w tym przypadku?
MD: To prawda, że młodzi ludzie są przyzwyczajeni do korzystania z nowych technologii. Cały czas natomiast jest pole do zmiany przyzwyczajeń biznesowych. Zastosowanie nowych urządzeń to usprawnienie, a czasami całkowita zmiana dotychczasowych procesów. iPad na budowie eliminuje zbędne działania, pozwala także na realizację zadań w inny, szybszy i bardziej efektywny sposób. Mamy jednak świadomość, że do każdej nowości trzeba się przekonać, zwłaszcza w wielopokoleniowych zespołach. Młodzież, dla której korzystanie z technologii jest zupełnie naturalne wnosi zmiany do organizacji, także w bardzo konserwatywnych przedsiębiorstwach.

GP: Dzień Młodego Architekta już niebawem – 15 marca. Dlaczego warto wtedy odwiedzić iSpot?
DW: Zawsze warto odwiedzić iSpot! A le w Dniu Młodego Architekta mamy dodatkowe zachęty – m.in. przygotujemy ofertę specjalną na zakup sprzętu Apple. Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia, przestawią dogodne formy finansowania oraz zapewnią wsparcie techniczne do nowo nabytego urządzenia.

open