Home Architecture Design KONFERENCJA „ZRÓWNOWAŻONA I ZIELONA ARCHITEKTURA” JUŻ ZA NAMI
KONFERENCJA „ZRÓWNOWAŻONA I ZIELONA ARCHITEKTURA” JUŻ ZA NAMI
0

KONFERENCJA „ZRÓWNOWAŻONA I ZIELONA ARCHITEKTURA” JUŻ ZA NAMI

0
0

W dniu 22 listopada, w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się zorganizowana przez Instytut Francuski w Polsce oraz Karmar S.A. konferencja „Zrównoważona i Zielona Architektura”, stanowiąca tematyczne uzupełnienie prezentowanej aktualnie wystawy Textifood: Moda i design inspirowane matką naturą.

W konferencji wzięli udział znamienici architekci – Philippe Madec, który za swoje pionierskie projekty łączące zrównoważony rozwój oraz ekologię otrzymał wiele międzynarodowych nagród oraz Marek Budzyński, twórca znanych, ekologicznych projektów m.in. Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie czy Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Obaj architekci podkreślali znaczenie konieczności zadbania o jakość życia w kontekście przekształcania przestrzeni miejskiej i projektowania nowych budynków, mając na uwadze nie tylko użytkowy charakter, ale również ich funkcjonalność kulturalną czy prozdrowotną.

Obie prelekcje zakończone zostały ożywioną debatą, którą poprowadziła architekt Krystyna Fiszer z Atelier Fiszer 41.


Instytut Francuski w Polsce jest francuską instytucją działającą na rzecz współpracy i wymiany kulturalnej miedzy Francją i Polską. Instytut Francuski w Polsce to: bogaty program artystyczny i kulturalny, wspieranie mobilności studentów i działalności naukowej oraz promocja nauczania języka francuskiego i Frankofonii w Polsce.

KARMAR S.A. w ciągu swojej dwudziestopięcioletniej działalności, stał się jedną z czołowych firm budowlanych w Polsce. Od 2007 roku działa w strukturach francuskiej grupy Bouygues – światowego lidera w budownictwie, mediach oraz telekomunikacji. Firma oferuje kompleksową obsługę realizowanych projektów – od etapu projektowania po wykonawstwo – we wszelkich aspektach: finansowych, prawnych, i organizacyjnych, dbając jednocześnie o zrównoważony rozwój.

open