Home Firmy ENGIE SERVICES WYKONA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW OŚWIATOWYCH W ZGIERZU
ENGIE SERVICES WYKONA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW OŚWIATOWYCH W ZGIERZU
0

ENGIE SERVICES WYKONA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW OŚWIATOWYCH W ZGIERZU

0
0

W dniu 30 stycznia 2017 ENGIE Services podpisała umowę na termomodernizację budynków oświatowych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z Urzędem Miasta Zgierz.

Umowa jest najwyższą pod względem wartości dotychczas podpisaną umową w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego  na prace termomodernizacyjne.
Projekt zakłada głęboką modernizację energetyczną i rewitalizację 23 obiektów oświatowych w Zgierzu m.in. żłobków, przedszkoli i szkół.

Podpisanie umowy zakończyło 15 miesięczny okres trwania postępowania w formule dialogu konkurencyjnego. Umowa zakłada wykonanie w ciągu 17 miesięcy modernizacji energetycznej w budynkach oświatowych, która zagwarantuje miastu uzyskanie blisko 45 % oszczędności w zużyciu energii.

Okres trwania umowy w trakcie której zagwarantowane są oszczędności wynosi 15 lat.

Partnerem miasta będzie ENGIE Services wchodząca w skład międzynarodowego koncernu ENGIE. Właśnie dzięki bogatemu doświadczeniu międzynarodowemu prace w Zgierzu będą wykonane z wykorzystaniem najnowszych technologii dostępnych na rynkach międzynarodowych.

Będzie to już kolejny projekt w formule PPP w jaki koncern ENGIE jest zaangażowany w Polsce, we wrześniu ubiegłego roku, Firma podpisała umowę na Termomodernizację wraz z zarządzaniem źródłami ciepła w budynkach użyteczności publicznej, na terenie Gminy Opalenica .

Panneaux ENGIE sur le parvis de T1.
Panneaux ENGIE sur le parvis de T1.
open