Home Builder Awards DARIUSZ BLOCHER – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
DARIUSZ BLOCHER – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

DARIUSZ BLOCHER – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0
0

Dariusz Blocher Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Budimex SA. Budimex jest spółką z blisko pięćdziesięcioletnią tradycją. To lider polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia ponad 6000 specjalistów.

Profil działalności firmy obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, obiektów kubaturowych oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków S.A. oraz Elektromontaż Poznań S.A. Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.
Dariusz Blocher związany jest z firmą od lutego 2002 r. Początkowo był Członkiem Zarządu, Dyrektorem ds. zarządzania kadrami Budimeksu S.A. Od listopada 2007 roku – Prezesem Zarządu, Dyrektorem Naczelnym Budimeksu Dromeksu S.A. i Członkiem Zarządu Budimeksu S.A. Od września 2009 r. – Prezesem Zarządu, Dyrektorem Generalnym Budimeksu S.A. Jest absolwentem Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej i IESE Business School w Barcelonie (program Advance Management Program). Po studiach podjął pracę w Fabryce Kotłów Przemysłowych Ahlstrom – Fakop. W latach 1993–1994 pracował w firmie dystrybucyjnej „Proman” s.c. w Katowicach na stanowisku kierownika oddziału. Od maja 1994 r. do lutego 2002 r. związany był z Pepsi Co. Polska, pełniąc kolejno funkcje: kierownika oddziału sprzedaży odpowiedzialnego za region Śląska, dyrektora ds. personalnych w Dziale Sprzedaży i Dystrybucji, a od września 1998 r. dyrektora ds. personalnych w zakładach produkcyjnych oraz centrali Pepsi Cola w Polsce.

open