Home Firmy BUDIMEX ROZPOCZĄŁ BUDOWĘ TEAL OFFICE I SEPIA OFFICE
BUDIMEX ROZPOCZĄŁ BUDOWĘ TEAL OFFICE I SEPIA OFFICE
0

BUDIMEX ROZPOCZĄŁ BUDOWĘ TEAL OFFICE I SEPIA OFFICE

0
0

Nowe puby i restauracje, kancelaria adwokacka i… punkt widokowy. To i wiele więcej uzupełni niebawem przestrzeń OFF Piotrkowska Center w Łodzi, gdzie ruszyła realizacja dwóch wielofunkcyjnych obiektów biurowych: TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE. Generalny Wykonawca, Budimex SA, w kwietniu oficjalnie rozpoczął prace budowlane. Ich zakończenie zaplanowano na lato 2018.

4 maja pełną parą ruszyły prace przygotowawcze związane z kubaturą i infrastrukturą oraz remontem istniejącej zabudowy. Start inwestycji umożliwiły kolejne umowy najmu powierzchni dopięte przez zarządcę obu projektów, firmę OPG Property Professionals.

TEAL OFFICE. Wstać od biurka i usiąść przy stoliku

Na terenie pomiędzy pasażem OFFa, a ulicą Roosevelta powstaje TEAL OFFICE – 6-kondygnacyjny biurowiec klasy A. Najemcy zarezerwowali już praktycznie cały parter i piwnice. Puby i restauracje, które w przyszłym roku uzupełnią bogatą ofertę gastronomiczną OFFa, zajmą łączną powierzchnię 365 metrów kwadratowych. Realizacji obiektu towarzyszyć będzie usprawnienie przylegającej infrastruktury. Do części nowych lokali dostaniemy się, idąc nową alejką łączącą pasaż OFFa z ulicą Roosevelta.

Na piętrach TEAL OFFICE ulokowana zostanie nowoczesna przestrzeń biurowa, którą można swobodnie zaaranżować wedle potrzeb przyszłych najemców. Zarządca nieruchomości prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi biurem w jednym z największych zagłębi przemysłów kreatywnych w Polsce. Joanna Bełdzińska, Leasing Manager w OPG Property Professionals, podkreśla:

Wielofunkcyjna, świetnie zlokalizowana i utrzymana w kreatywnym duchu przestrzeń to propozycja, którą kierujemy do firm chcących się wyróżnić, także w rywalizacji o pracownika i specjalistę. Oferta TEAL OFFICE została zatem skrojona na potrzeby graczy z takich sektorów, jak BPO, SSC czy IT.

SEPIA OFFICE. Do pracy, na lunch, po poradę prawną, na punkt widokowy

Równolegle z budową nowego biurowca ruszyła adaptacja sąsiedniego budynku na drugi obiekt wielofunkcyjny, czyli SEPIA OFFICE. Podpisano już umowę na wynajem 325 metrów kwadratowych na parterze, gdzie powstaną kolejne lokale gastronomiczne. W części biurowej pojawią się z kolei kompletne nowości. Swoje podwoje otworzy na OFFie pierwsza kancelaria adwokacka. W planach jest także uzyskanie pozwolenia na stworzenie punktu widokowego z górującej nad OFFem dawnej wieży wodnej. Widok z wysokości blisko 30 metrów pozwoli objąć wzrokiem teren całego kwartału, w tym kompleks OFFa oraz ulicę Piotrkowską.

Budimex dokona kompleksowej renowacji obiektu, zachowując jednocześnie liczne elementy oryginalnej architektury: drewniane stropy, żeliwne słupy konstrukcyjne czy ceglane ściany wnętrz i elewacji. Firma posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów delikatnych, objętych ochroną konserwatora zabytków. Dowodem tego może być chociażby przebudowa i dostosowanie do nowych funkcji obiektów fabrycznych Izraela Poznańskiego – Centrum Manufaktura w Łodzi czy odtworzenie zabytkowego kompleksu dworca Wrocław Główny.

Jak podkreśla Michał Styś, szef OPG Property Professionals, tocząca się budowa i renowacja budynków nie wpłyną w żaden sposób na ofertę gastronomiczną, kulturalną i rozrywkową OFFa w sezonie ogródkowym.

Miejsce będzie tętnić życiem. Już w czerwcu czekają na nas stałe punkty z wakacyjnego kalendarza imprez – między innymi Cały OFF czyta dzieciom, Festiwal Dobrego Smaku czy letnie kino plenerowe. We wrześniu spotkamy się zaś po raz trzeci na festiwalu DOMOFFON – imprezie, która urosła do rangi jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych muzyce alternatywnej w Polsce. Bez ludzi nie można mówić o rewitalizacji, a poszukiwania nowych funkcji dla przestrzeni tracą sens.

open