Home Builder 4Young Engineers MARIUSZ GRZEGRZÓŁKA – PROFIL INŻYNIERA
MARIUSZ GRZEGRZÓŁKA – PROFIL INŻYNIERA
0

MARIUSZ GRZEGRZÓŁKA – PROFIL INŻYNIERA

0
0

Mariusz Grzegrzółka, Kierownik Budowy, WARBUD SA. Urodził się w 1984 r. w Pilawie. Ukończył Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, specjalność: konstrukcje budowlano-inżynierskie.

Od 2010 roku jest członkiem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.
W trakcie nauki w szkole średniej oraz podczas studiów pracował fizycznie na wielu budowach. W 2007 roku rozpoczął pracę w SAP Projekt przy realizacji Terminalu 2 Polskich Portów Lotniczych. Od 2008 roku jest pracownikiem firmy Warbud SA, początkowo jako specjalista przy realizacji Oczyszczalni Ścieków „Czajka” w Warszawie. Następnie był odpowiedzialny za koordynację prac związanych z wykonaniem elewacji (Zielonej Doliny) a także sufitów Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, obsypanego wieloma wyróżnieniami i nagrodami. Podczas realizacji Elektrociepłowni w Bielsku-Białej, Elektrowni Opole oraz biurowca West Station w stolicy współpracował z wieloma biurami architektonicznymi, konstrukcyjnymi oraz instalacyjnymi. Od 2015 roku, jako kierownik budowy w Warbudzie, nadzoruje i odpowiada za prace na Części Maszynowej oraz Układu Nawęglania Elektrowni Jaworzno.

1. Moja specjalizacja:
Konstrukcje budowlano-inżynierskie.

2. Ulubiony przedmiot na studiach:
Wielogodzinne dyskusje w klubie „Student” z przyjaciółmi z Politechniki Warszawskiej.

3. Pierwsze i największe wyzwanie inżynierskie (pierwszy projekt, rozwiązany problem na budowie):
Każdy problem na początku kariery wydaje się najważniejszy i nie do pokonania. Z czasem okazuje się jednak, że był błahostką.

4. Moja pierwsza praca:
Podawanie gwoździ cieślom (dachowym).

5. Obiekt/budowa, która mnie fascynuje:
Ogromne konstrukcje budowane bez maszyn, wykonane przez naszych przodków.

6. Marzenia inżyniera (co chciałbym jeszcze wybudować, zaprojektować):
Budowanie tylko takich obiektów, które będą służyły ludziom i ich cieszyły.

7. Ulubiony przepis budowlany:
Nie ma takiego.

8. Znienawidzony przepis budowlany:
W naszym kraju obowiązują przepisy o odpowiedzialności karnej kierownictwa budowy za niedopełnienie obowiązków służbowych w zakresie BHP, a jednocześnie wciąż pokutuje wśród pracowników brak poszanowania przepisów BHP i ryzykanctwo na budowie.

9. Moja odskocznia od problemów:
Najchętniej odpoczywam, wykonując prace fizyczne wokół domu lub spędzając słoneczny i mroźny urlop na nartach w Dolomitach.

10. Ostatnio przeczytana książka:
Jestem w trakcie lektury „Okularnika” Katarzyny Bondy. Niestety nie mogę jej skończyć, gdyż wieczorami czytam bajki mojemu dziecku.

PORTFOLIO Mariusza Grzegrzółki:
– Terminal 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie
– Oczyszczalnia Ścieków „Czajka” w Warszawie
– Elektrociepłownia w Bielsku-Białej
– Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
– Zespół biurowy West Station w Warszawie
– Część maszynowa Elektrowni Jaworzno
– Druga część Układu Nawęglania Elektrowni Jaworzno


WARBUD SA to spółka będąca jednym z największych generalnych wykonawców w Polsce, o silnej pozycji na rynku. W ciągu 25 lat istnienia zrealizowała blisko 500 kontraktów ze wszystkich sektorów budownictwa – od obiektów kubaturowych, takich jak galerie handlowe, biurowce, osiedla i apartamentowce poprzez obiekty inżynierii lądowej – stacje metra, drogi, mosty, szpitale, inwestycje kulturalne, parki naukowo-technologiczne aż po projekty z zakresu ochrony środowiska i elektrownie.

open