Home Raporty DOBRA KONIUNKTURA
DOBRA KONIUNKTURA
0

DOBRA KONIUNKTURA

0
0

Pod względem pozwoleń budowlanych w budownictwie niemieszkaniowym rok 2016 przyniósł wzrosty zarówno w odniesieniu do liczby budynków, jak i ich powierzchni, zamykając rok rekordowym poziomem blisko 22 mln m2.

Rynek napędzają przede wszystkim inwestorzy planujący budowę obiektów przemysłowo-magazynowych oraz budynków rolnych. Pozytywnie prezentują się także perspektywy dla budownictwa biurowego i hotelowego oraz, w nieco mniejszym stopniu, handlowego.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej PMR, zatytułowanego Sektor budowlany w Polsce, I połowa 2017 – Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2017–2022, w 2016 r. udział budownictwa niemieszkaniowego w produkcji budowlano-montażowej realizowanej przez wszystkie podmioty nieco wzrósł, przekraczając poziom 41%. Oznacza to, że niezmiennie jest to największy segment rynku budowlanego, m.in. z uwagi na bardzo duży wolumen budynków przemysłowych, magazynowych oraz rolnych, a także na duży wolumen budynków remontowanych, modernizowanych czy rozbudowywanych.

CZYTAJ DALEJ >>

open