Home Firmy LINIA KLEJÓW ŻELOWYCH O NAJWYŻSZYCH WŁAŚCIWOŚCIACH
LINIA KLEJÓW ŻELOWYCH O NAJWYŻSZYCH WŁAŚCIWOŚCIACH
0

LINIA KLEJÓW ŻELOWYCH O NAJWYŻSZYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

0
0

ATLAS GEOFLEX to klejowe żele z najwyższej półki elastycznych zapraw klejowych do mocowania okładzin ceramicznych i kamiennych.

Sprawdzają się w każdej sytuacji i są niezastąpione, gdy w trakcie prac pojawią się wątpliwości co do przyczepności podłoża czy trudnych warunków użytkowania.

Rodzinę klejów ATLAS GEOFLEX, wykorzystujących innowacyjną technologię żelu krzemianowego, stanowią: GEOFLEX, GEOFLEX Biały i ULTRA GEOFLEX. Przeznaczone są do stosowanie niemal w każdym z segmentów – od budownictwa mieszkaniowego, przez obiekty użyteczności publicznej, budynki biurowe czy służby zdrowia po budownictwo handlowe i usługowe.

Kleje ATLAS GEOFLEX, dzięki żelowej konsystencji, cechują się unikatowymi właściwościami. Zastosowana w ich recepturze technologia pozwala na aplikację w warunkach wysokich temperatur – nawet do 35oC. Bardzo szeroki zakres wartości wody zarobowej, znacznie powiększony w stosunku do klejów tradycyjnych, umożliwia dopasowanie konsystencji kleju do preferencji wykonawcy i konkretnego zapotrzebowania. Zastosowanie najmniejszej ilości wody pozwala na uzyskanie kleju o zerowym spływie i przyklejanie płytek grubszych, o większych formatach. Zwiększenie ilości wody powoduje stopniową zmianę parametrów roboczych, aż do uzyskania kleju rozpływnego. Produkty z rodziny wyróżniają się również grubością możliwej warstwy – od 2 do 15 mm.

Klejem o najszerszym spectrum zastosowań jest ATLAS ULTRA GEOFLEX. Można stosować go niemal w każdej sytuacji związanej z przyklejaniem okładzin ceramicznych czy kamiennych, niezależnie od formatu, także w przypadku trudnych podłoży takich jak m.in. ogrzewanie podłogowe czy płyty OSB. Duża wszechstronność zastosowania ULTRA GEOFLEX wynika przede wszystkim z jego odkształcalności. Jako jedyny w rodzinie Geoflex jest klejem typu S1. Cecha ta, w połączeniu z innowacyjnymi właściwościami klejów Geoflex, zapewnia niemal nieograniczone możliwości zastosowania.

Rodzina klejów żelowych ATLAS GEOFLEX to niezbędne narzędzie w rękach każdego wykonawcy. Dzięki wyjątkowym właściwościom oraz wszechstronnym możliwościom zastosowania mogą być stosowane bez obaw o trwałość mocowania okładzin na podłożach tradycyjnych, istniejących/nowych posadzkach, podkładach podłogowych, tynkach cementowo-wapiennych i wielu innych. Każdy Geoflex, jak przystało na kleje klasy C2, może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz. Jako kleje 2w1 nie spływają one z powierzchni pionowych i uzyskują pełny rozpływ pod płytkami podłogowymi.

Więcej informacji na temat klejów ATLAS GEOFLEX znaleźć można na www.atlas.com.pl.

open