Home Sport&Rekreacja BASENY PASYWNE
BASENY PASYWNE
0

BASENY PASYWNE

0
0

Basen kryty jest jednym z trudniejszych do zaprojektowania obiektów z grupy budynków o funkcji rekreacyjno-sportowej. Wynika to ze zróżnicowania warunków funkcjonalnych, wymagań inwestora czy ograniczeń budżetu.

Z drugiej strony istotnym parametrem są zwykle wysokie koszty eksploatacyjne i konieczność corocznego dotowania obiektu na etapie użytkowania.
Kryte kąpieliska projektowane zgodnie z minimalnymi wymogami warunków techniczno-budowlanych należą do grupy obiektów bardzo energochłonnych. Wysokie zapotrzebowanie na energię wynika z dużej kubatury hali basenowej, a przy tym konieczności zachowania odpowiedniego poziomu wilgotności oraz temperatury powietrza, a co za tym idzie – większej wymiany powietrza i strat ciepła. Inne czynniki energochłonne stanowią technologia filtrowania i ogrzewania wody basenowej, a także rozbudowane zaplecza socjalno-higieniczne. Rozwiązaniem wielu problemów okazuje się być projektowanie obiektu basenu krytego zgodnie z zasadami projektowania budynków pasywnych.

CZYTAJ DALEJ >>

open