Home Sport&Rekreacja GWIAZDA WŚRÓD HAL
GWIAZDA WŚRÓD HAL
0

GWIAZDA WŚRÓD HAL

0
0

Kiedy przed laty zrodził się zamysł wybudowania wielofunkcyjnej hali sportowej dedykowanej mistrzom sportu, która miała być jednocześnie obiektem pasywnym, mało kto wierzył w jego powodzenie.

Hala musiała spełniać szereg warunków, z których najtrudniejszym było pogodzenie ogromnej skali obiektu oraz wymaganej energooszczędności.
Realizacja okazała się dużym wyzwaniem nie tylko dla inwestora, ale także projektantów, wykonawcy i inspektorów nadzoru. Obiekt powstał dzięki ogromnemu wysiłkowi armii zaangażowanych ludzi. Powiedzenie „chcieć to móc” jest w tym przypadku jak najbardziej trafione.
Kiedy firma projektowa LOCUM M. Paszyn podjęła się tego zadania, projektanci poczuli, że muszą dobrze wykorzystać swoje „5 minut”. Pracowano ciężko i pod dużą presją czasu. Choć z góry było wiadomo, że nie będzie łatwo. Zakopane to w końcu jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Procesowi projektowania, oprócz trudnych do rozwiązania zagadnień technicznych, towarzyszył także pierwiastek emocjonalny: obiekt miał służyć gwiazdom sportu, dlatego należało go zaprojektować nie tylko dobrze, ale wręcz perfekcyjnie. Tak właśnie rozpoczęła się budowa zapewne największego tego typu obiektu pasywnego o charakterze sportowym w Polsce – hali sportowej w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

CZYTAJ DALEJ >>

open