Home KONKURS KDMA 2017 PONZIO – KONKURS KDMA
PONZIO – KONKURS KDMA
0

PONZIO – KONKURS KDMA

0
0

Systemy aluminiowe Ponzio doskonale wpisują się w przestrzeń przeznaczoną do rekreacji i wypoczynku. Konstrukcje aluminiowo-szklane tworzą elewacje aquaparków, hoteli, restauracji, sprawiając wrażenie lekkości i transparentności. Do realizacji zadania „REKREACJA WODNA W MIEŚCIE” w Konkursie Dla Młodych Architektów firma Ponzio wytypowała rozwiązania systemowe: ogród zimowy w systemie Ponzio PF 152WG oraz drzwi harmonijkowe w systemie Ponzio PE 78N.

Ogród zimowy w systemie Ponzio PF 152WG
Rolą ogrodu zimowego jest w tym przypadku powiększenie przestrzeni gastronomicznej wraz z doświetleniem poprzez ściany boczne oraz dach. Konstrukcja ogrodu daje możliwość maksymalnego przenikania światła słonecznego do wnętrza, utrzymując bilans cieplny oraz harmonię z otoczeniem. Pozwala na stworzenie dodatkowej przestrzeni i dopasowanie ogrodu zimowego do istniejącej bryły budynku – tak aby tworzyła z nim integralną całość.
Konstrukcja szkieletowa składa się ze słupów mocowanych punktowo do konstrukcji nośnej budynku, belki okapu i belki przyściennej oraz krokwi dachowych przymocowanych za pomocą systemowych elementów złącznych. W elementach belki okapu i belki przyściennej zastosowano konstrukcję przegubową, co pozwala na prosty montaż elementów połaci dachowej. Nachylenie płaszczyzny dachu jest możliwe w granicach od 7 do 45 stopni względem poziomu. Do wykonywania konstrukcji stosowane są kształtowniki aluminiowe z przekładką termiczną o wys. 24 lub 40 mm. System spełnia wysokie wymagania izolacyjności termicznej profili. Współczynnik przenikania ciepła zależy od rodzaju rozwiązań, rozmiarów oraz wypełnienia. Budowa ścian pozwala na łączenie różnych kombinacji profili z systemami okienno-drzwiowymi Ponzio.

Niewidoczny podział pomieszczeń
Drzwi harmonijkowe tarasowe to z kolei świetne rozwiązanie tworzące po otwarciu nieograniczoną przestrzeń z panoramicznym widokiem. Stanowią integralną część pomieszczenia, a po złożeniu skrzydeł drzwiowych powiększają restaurację o zewnętrzną przestrzeń tarasu, likwidując jednocześnie barierę między wnętrzem restauracji a częścią tarasową. W systemie Ponzio PE 78N możliwe są do wykonania nawet 8-skrzydłowe konstrukcje (maksymalne gabaryty skrzydła to: 1230 x 2830 mm, waga skrzydła: do 100 kg, możliwe jest zastosowanie szyb jedno-, dwu- lub trzykomorowych). Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest niski próg aluminiowy o wys. 20 mm, dzięki temu spełnia ono wymagania budownictwa bez barier architektonicznych. Mimo bardzo dużych gabarytów zastosowane okucia pozwalają na cichą i lekką pracę drzwi.

Firma Ponzio jest producentem aluminiowych systemów budowlanych, które mają zastosowanie w produkcji lekkich ścian osłonowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych, konstrukcji przestrzennych oraz okien i drzwi.

Kontakt:
Maciej Lewandowski
Koordynator ds. Inwestycji
Ponzio Polska Sp. z o.o.
tel.: 24 267 21 85
e-mail: konkurs@ponzio.pl

open