Home Biznes i Ludzie FAKRO WŚRÓD NAJLEPSZYCH POLSKICH EKSPORTERÓW DO FRANCJI
FAKRO WŚRÓD NAJLEPSZYCH POLSKICH EKSPORTERÓW DO FRANCJI
0

FAKRO WŚRÓD NAJLEPSZYCH POLSKICH EKSPORTERÓW DO FRANCJI

0
0

26 września 2017 r. w siedzibie Ambasady RP w Paryżu odbyła się uroczystość przyznania nagród dla najlepszych polskich eksporterów do Francji.

Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych znalazła się w prestiżowym gronie czterech laureatów.

Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie. Jesteśmy wszędzie tam gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment, a sprzedaż na eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży – tłumaczy Paweł Szewczyk, kierownik rynku Europa Zachodnia w firmie FAKRO. We Francji znajduje się jedna z 16 spółek dystrybucyjnych Grupy FAKRO,  która powstała w 2002 roku – dodaje Paweł Szewczyk.

Celem organizowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Paryżu konkursu jest wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi francuskich środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty. Nagrody przyznawane są od 2004 roku. Laureaci wybierani są w oparciu o analizę wielkości i dynamikę eksportu oraz zaangażowanie inwestycyjne we Francji.

Zdobywane od lat doświadczenie sprawiło, że dzisiaj FAKRO posiada stabilną pozycję na rynku globalnym, gwarantując klientom poczucie bezpieczeństwa i zadowolenie z dokonanego zakupu. Cieszymy się, że nasze działania są doceniane – dziękował, odbierając nagrodę Jan Chronowski, dyrektor FAKRO Francja.

Jan Chronowski, dyrektor FAKRO Francja i Paweł Szewczyk, kierownik rynku Europa Zachodnia reprezentowali firmę FAKRO podczas ceremonii wręczenia nagród. Laureatami nagrody dla najlepszych polskich eksporterów zostały także: AMICA S.A. – producent sprzętu AGD; CRIST S.A. – zakłady stoczniowe i AGRAIMPEX sp. z o.o. – producent produktów rolno-spożywczych.

Laureaci nagrody otrzymali pamiątkowe statuetki z wygrawerowaną dedykacją i dyplom uznania podpisany przez wicepremiera, ministra finansów i rozwoju oraz ministra spraw zagranicznych. Wręczenia nagród dokonał Ambasador RP w Paryżu Tomasz Młynarski oraz Katarzyna Kuza, kierownik WPHI w Paryżu.

open