Home Architecture Design TREMEND PONOWNIE LAUREATEM NAGRODY EUROPEAN PROPERTY AWARDS
TREMEND PONOWNIE LAUREATEM NAGRODY EUROPEAN PROPERTY AWARDS
0

TREMEND PONOWNIE LAUREATEM NAGRODY EUROPEAN PROPERTY AWARDS

0
0

Dorobek Tremend poszerzyła właśnie kolejna prestiżowa nagroda – European Property Awards w kategorii Hotel Interior Design. Tym razem wśród najciekawszych projektów hotelowych jury doceniło Ibis Styles Grudziądz.

To już kolejna realizacja polskiej pracowni, która otrzymała wyróżnienie określane mianem ‘oscara branży nieruchomości’. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 26 października w hotelu Lancaster w Londynie. Nagrodę z ramienia firmy odebrały: właścicielka pracowni Magdalena Federowicz-Boule oraz Olga Stępień, kierownik projektu.

Od ponad 25 lat nagrody European Property Awards, będące częścią International Property Awards, honorują najlepsze pracownie i najciekawsze obiekty w Europie. W procesie wyboru zwycięskich projektów uczestniczy ponad 70 niezależnych sędziów z całego świata pod przewodnictwem członków z brytyjskiej Izby Lordów. Międzynarodowe jury docenia najbardziej ambitne projekty, w swej ocenie uwzględniając takie aspekty, jak design, jakość, funkcjonalność, innowacyjność, oryginalność i zrównoważony rozwój. Uznawane na całym świecie wyróżnienie to potwierdzenie najwyższych standardów i innowacyjnej myśli projektowej.

W tym roku w zaszczytnym gronie najlepszych europejskich realizacji znalazły się wnętrza Ibis Styles Grudziądz. Pracownia architektoniczna Tremend odpowiadała za zaprojektowanie stref ogólnodostępnych, jak lobby, restauracja, sale konferencyjne, a także różnej klasy pokoi hotelowych. Otwarty w kwietniu 2017 r. hotel zachwyca swą oryginalnością i wciąga gości w zaskakującą podróż w czasie. Unikalny charakter miejsca tworzy zestawienie wiekowego dziedzictwa Grudziądza z nowoczesnymi rozwiązaniami projektowymi. Elementy historycznej zabudowy oraz kultury rycerskiej spotykają się tu i płynnie przeplatają z nowoczesnym wystrojem i współczesnym designem. Projekt przykuwa uwagę swą niestandardową aranżacją oraz funkcjonalnością. Dodatkowym atutem jest mocne osadzenie w lokalnym kontekście. Dzięki licznym odwołaniom do tutejszej tradycji i kultury, realizacja Tremend jest oryginalnym zapisem i nośnikiem historii tego miejsca. Kierownikiem projektu do grudnia 2016 była Agnieszka Kowalska-Maksym, zaś w późniejszym etapie Olga Stępień.

www.tremend.pl

open