Home Builder 4Young Architects PIERWSZE WYDANIE E-BUILDERA POŚWIĘCONE WSC SZYMANIK
PIERWSZE WYDANIE E-BUILDERA POŚWIĘCONE WSC SZYMANIK
0

PIERWSZE WYDANIE E-BUILDERA POŚWIĘCONE WSC SZYMANIK

0
0

Partnerowi programu Builder4YoungArchitects. Firma WSC Witold Szymanik i S-ka działa na polskim rynku ponad 20 lat.

Jej misją jest dostarczanie najnowocześniejszego oprogramowania dla potrzeb architektury i budownictwa. Istotnym elementem działalności firmy są też szkolenia.

WSC Witold Szymanik i S-ka jest przedstawicielem szeregu wiodących firm informatycznych, w tym firm SOLIBRI (analizy modeli BIM), ABVENT (wizualizacje ARTLANTIS i TWINMOTION), OrthoGraph (program FloorPlan do inwentaryzacji) oraz Eptar (do modelowania zbrojeń). Firma dostarcza również programy ArchiFrame (budownictwo drewniane) i Rhinoceros (modelowanie).

Najważniejszym produktem w ofercie WSC jest program ARCHICAD firmy GRAPHISOFT. ARCHICAD jest nowoczesnym systemem projektowania w technologii BIM, przeznaczonym do wykonywania wszelkich opracowań w zakresie architektury i budownictwa oraz do modelowania inwestycji. Zintegrowane informacji o inwestycji w modelu BIM pozwala panować nie tylko nad jej formą i aspektami technicznymi, ale też nad harmonogramem i kosztami. Wymiana danych jest możliwa praktycznie ze wszystkimi programami inżynierskimi (Open BIM). Ułatwia to współpracę międzybranżową niezależnie od posiadanego oprogramowania.

Firma GRAPHISOFT jest światowym liderem we wdrażaniu technologii BIM. Jej innowacyjne rozwiązania rewolucjonizują metody projektowania i realizacji inwestycji na całym świecie. Program ARCHICAD jest sztandarowym dziełem GRAPHISOFT. Innymi jej produktami są m.in. GRAPHISOFT BIM Server oraz BIM Cloud, pierwsze na świecie środowisko informatyczne umożliwiające zespołową pracę nad projektami przez internet w czasie rzeczywistym. Produktami GRAPHISOFT są także EcoDesigner do oceny efektywności energetycznej budynków, oraz przeglądarka BIMx, działająca na urządzeniach mobilnych, służąca przeglądaniu modeli BIM i pozwalająca samodzielnie generować potrzebne rysunki i detale (co pozwala w znacznym stopniu zrezygnować z papierowej dokumentacji).

ARCHICAD jest wiodącym programem BIM na światowych rynkach. Ma bardzo mocną pozycję również w Polsce. Firma WSC Witold Szymanik i S-ka jest jedynym polskim dystrybutorem tego programu i przedstawicielem firmy GRAPHISOFT w Polsce.

Zapraszamy do lektury pierwszego E-wydania magazynu Builder poświęconego partnerowi strategicznemu programu B4YA – WSC Witold Szymanik i S-ka.  Znajdziecie w nim informacje na temat firmy, ich działalności w programie B4YA, planach na przyszłość oraz prowadzonych szkoleniach.

Wydanie dostępne także na e.buildercorp.pl, App Store i Google Play
open