Home Biznes i Ludzie FAKRO FUSION – BEFORE AND AFTER! ZNAMY ZWYCIĘZCÓW!
FAKRO FUSION – BEFORE AND AFTER! ZNAMY ZWYCIĘZCÓW!
0

FAKRO FUSION – BEFORE AND AFTER! ZNAMY ZWYCIĘZCÓW!

0
0

FAKRO, światowy lider w produkcji okien dachowych we współpracy z portalem bimobject.com zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny FAKRO fusion – before and after. 

Termin nadsyłania prac minął 20 lutego 2018r. Do konkursu wpłynęła ogromna ilość projektów z całego świata, które zaskoczyły nas swoim poziomem, pomysłowością oraz innowacyjnością. Prace oceniane były przez międzynarodowe jury w składzie:

Ethel Baraona Pohl, krytyk architektoniczny, edytor oraz kurator. Współzałożyciel niezależnego studia badawczego oraz wydawnictwa dpr-barcelona. Redaktor Quaderns d’arquitectura i urbanisme z 2011-2016, a także współtwórca wielu czasopism i książek o tematyce architektonicznej. Jej twórczość pojawiła się między innymi w Open Source Architecture, The Form of Form, Together! The New Architecture of the Collective, Architecture is All Over, Inéditos 2017, Harvard Design Magazine, i Volume.

Rafał Pieszko, menthol architects. W latach 2005-2010 pracował jako architekt podczas wielu projektów i realizacji w Irlandii, gdzie zdobył doświadczenie w szeroko rozumianej zrównoważonej architekturze energooszczędnej i pasywnej. W 2017 roku jego biuro menthol architects zostało nominowane w plebiscycie “Innowacje w architekturze”. W swojej pracy Rafał wdraża kreatywność, która jest rezultatem potrzeb pojawiających się z szacunku do natury i zadowolenia późniejszych użytkowników. Uważa, że tylko równoczesne myślenie o człowieku i jego otoczeniu jest odpowiedzią na przyszłość i zrównoważony rozwój. Architektura jest dla niego sztuką szczególną, mającą cechy użyteczności społecznej, a także sztuką misji społecznej.

Sławomir Gawlik, dyrektor marketingu Grupy FAKRO. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na wydziale Zarządzanie i Marketing oraz studiów MBA. Od wielu lat związany z FAKRO, początkowo jako manager eksportu, następnie odpowiedzialny za targi oraz działania serwisowe. Obecnie dyrektor marketingu koordynujący przygotowanie, rozwój i wdrożenie strategii marketingowej w Grupie FAKRO. Współtwórca koncepcji konkursów skierowanych do profesjonalistów, a w szczególności projektantów i architektów. Pasjonat sportu, literatury, podróży oraz fotografii w szczególności obiektów architektonicznych.

Jury zmierzyło się z bardzo trudnym zadaniem ponieważ poziom przesłanych prac był bardzo wyrównany. Zwycięzcy zostali wybrani po kilku godzinach intensywnych dyskusji:

I miejsce
Warat Rodpechprai z Tajlandii

II miejsce
Morgan Baufils z Francji

III miejsce
Tracy Bassil z Libanu

Wyróżnienia:
Jeffrey Clancy z USA
Dominika Trzcińska z Polski
Zdravko Barisic z Serbii
Jovana Radujko z Serbii
Marta Ciesielska z Polski

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

open