Home Wakacyjna Akademia Ponzio PONZIO SUN PROTECT – NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE OSŁONY BUDYNKU
PONZIO SUN PROTECT – NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE OSŁONY BUDYNKU
0

PONZIO SUN PROTECT – NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE OSŁONY BUDYNKU

0
0

System PONZIO SUN PROTECT jest nowoczesnym rozwiązaniem osłony budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem. Zastosowanie osłon przeciwsłonecznych wydatnie obniża temperaturę wewnątrz budynku, co ma znaczny wpływ na koszty związane z klimatyzowaniem.

System lameli zapewnia komfortowe warunki np. dla pracowników biurowych, eliminując odbicia i refleksy. Promienie słoneczne padające na lamele w dużej części zostają odbite, pozostałe, rozproszone trafiają do wnętrza budynku. Zastosowanie zewnętrznych, eliptycznych lameli w prosty sposób podnosi nie tylko funkcjonalność, ale uniwersalność systemu. Umożliwia montaż osłon zarówno w systemach fasadowych jak i okienno-drzwiowych. Elementy złączne dają architektom dużą swobodę podczas projektowania, a duży zakres szerokości lameli powoduje, że każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. System pozwala zastosować elementy automatyki, które można zintegrować z czujnikami temperatury, co pozwoli automatycznie sterować nagrzewaniem się budynku.

Lamele stałe typu Z
Uzupełnieniem eliptycznych profili są lamele typu Z. Drobna struktura elementów zapewnia doskonały dodatek do nowoczesnych obiektów budowlanych. Żaluzje stanowią również wypełnienie otworów, w których bardzo ważne jest zapewnienie stałego przepływu powietrza, np. czerpnie powietrza.

Regulowane osłony
System PONZIO SUN PROTECT posiada także wariant ruchomych „łamaczy światła”. Eliptyczne lamele o szerokości w zakresie 100 – 400 mm mogą być sterowane za pomocą systemu automatyki i regulowane pod odpowiednim kątem. Regulacja kąta odbywa się za pośrednictwem siłowników liniowych. Pozwala to uzyskać pożądany – optymalny stopień zaciemnienia pomieszczenia w dowolnej chwili. Dzięki dodatkowym funkcjom, żaluzje przeciwsłoneczne stanowią nie tylko elementy dekoracyjne i funkcjonalne, ale także wpływają na oszczędność energii, a w konsekwencji na zmniejszenie kosztów eksploatacji obiektów.

open