Home Architecture Design WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD HOTEL MOXY W POZNANIU
WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD HOTEL MOXY W POZNANIU
0

WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD HOTEL MOXY W POZNANIU

0
0

W Poznaniu na lotnisku Ławica rozpoczyna się budowa hotelu Moxy Chopin Airport Development podpisał umowę z firmą Warbud na budowę hotelu marki Moxy, należącej do sieci Marriott International. Obiekt, który stanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań-Ławica, ma być uruchomiony pod koniec przyszłego roku.

Planowany hotel o powierzchni całkowitej ponad 5,3 tys. mkw. będzie oferował 120 pokoi, dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań, fitness clubem oraz parkingiem na 89 miejsc. To drugi hotel Moxy w portfolio Chopin Airport Development. Inwestorem zastępczym podczas realizacji procesu inwestycyjnego została wybrana firma Polski Holding Nieruchomości.

– Jako pierwsza polska firma zdecydowaliśmy się podpisać umowę na markę Moxy i wprowadzić ją do Polski. Pierwszy nasz hotel Moxy uruchomimy już niebawem – pod koniec wakacji przy lotnisku w Katowicach Pyrzowicach – mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu Chopin Airport Development. – Jeśli chodzi o rozpoczęcie budowy przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica to zdecydowaliśmy się na markę Moxy w tym miejscu, gdyż wierzymy, że pasuje ona do Poznania, który jest miastem innowacji, otwartym na młodych ludzi. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji – przy lotnisku a jednocześnie w pobliżu zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego.

– Inspiracją dla powstania hotelu był fakt, że w ramach naszej działalności należy rozwijać jednocześnie usługi pozalotnicze. Cieszymy się, że na naszym terenie powstanie hotel Moxy z grupy międzynarodowej sieci Marriott, zarządzany przez Chopin Airport Development. Dzisiaj jesteśmy już na starcie kładzenia fundamentów pod hotel Moxy. Jest to więcej aniżeli tylko inwestycja przy lotnisku. To jest widoczny znak rozwoju miasta Poznania, którego oknem na świat jest Port Lotniczy – powiedział Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Cieszy nas fakt, że inwestor Chopin Airport Development zaufał wiedzy i bogatemu doświadczeniu Warbudu, powierzając nam budowę hotelu Moxy. Dołożymy wszelkich starań, by realizacja przebiegła zgodnie ze sztuką budowlaną i dbałością o bezpieczeństwo osób pracujących na placu budowy – powiedział Jerzy Werle, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Warbud SA.

– Dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej przy realizacji projektów w całym kraju tworzymy przyjazne miejsca do pracy i odpoczynku. Profesjonalne zarządzanie projektami nieruchomościowymi to jedna z kluczowych kompetencji PHN. Budowa hotelu przy poznańskim lotnisku to nasz kolejny projekt w Wielkopolsce – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

– W lutym 2017 roku została zawarta umowa dzierżawy gruntu pomiędzy Portem Lotniczym Poznań –  Ławica a spółką Chopin Airport Development, która jest dzierżawcą gruntu i inwestorem oraz po wybudowaniu operatorem hotelu Moxy z grupy Marriott. W październiku 2017 roku podpisaliśmy umowę franczyzową z Marriott International, a następnie zleciliśmy przygotowanie projektu architektonicznego w pracowni Emkaa Architekci. W tym samym czasie ubiegaliśmy się o pozwolenie na budowę oraz przygotowaliśmy pełną dokumentację inwestycyjną. W ostatnich dniach zawarliśmy umowę z generalnym wykonawcą – firmą Warbud oraz inwestorem zastępczym PHN. W dniu dzisiejszym nastąpiło symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego, które jest początkiem procesu inwestycji hotelowej pod marką Moxy – mówi Adam Pilczuk, Dyrektor Rozwoju i Strategii Chopin Airport Development.

Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y: designerska, rozbawiona i przystępna. W hotelu jest ekstremalnie szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach – przystosowane do podłączenia treści online i gier. Zespół dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców – ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez internetu. W 2030 roku będzie ich około 78 milionów, ale już teraz podróżują biznesowo. Dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i  autentycznie lokalnego doświadczenia.

_______________________

Chopin Airport Development jest liderem inwestycji hotelowych oraz okołolotniskowych w Polsce. CAD to także inwestor, operator oraz administrator istniejących obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Posiada wieloletnie doświadczenie w hotelarstwie oraz współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group. W portfelu CAD są już trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka posiada także hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Porcie Lotniczym Gdańsk – Hampton by Hilton Gdańsk Airport oraz znajdujący się na Półwyspie Helskim, wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata. Wkrótce otworzą się także dwa hotele Moxy (Marriott Int.) w Katowicach i Poznaniu oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG).

Port Lotniczy Poznań-Ławica 2018, to ponad 70 kierunków regularnych i czarterowych. Nowości 2018: Dortmund, Reykjavík, Mediolan Bergamo, Dominikana, Madera, Grecja (Kefalonia, Araxos-Patras), Tunezja (Djerba i Monastyr), Kenia. Ruch pasażerski 2017 – 1 852 655 osób. Więcej informacji: www.airport-poznan.com.pl

Warbud SA należy do grona największych firm budowlanych w Polsce. Generalny wykonawca prestiżowych projektów z zakresu budownictwa kubaturowego, przemysłowego, ekologicznego, specjalistycznego oraz inżynierskiego. W swojej ponad 25-letniej działalności spółka oddała do użytku blisko 500 obiektów na terenie całego kraju. Obecnie Warbud realizuje m.in.: budowę Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimu na niemal 1000 łóżek, wieżowiec Skyliner i biurowiec Mennica Legacy Tower w Warszawie, odcinek C Południowej Obwodnicy  Warszawy, Zakład Serwisowania, Naprawy i Przeglądów Silników Lotniczych w Jasionce koło Rzeszowa oraz ArtN- wielofunkcyjny projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblina na warszawskiej Woli. Wiodącym udziałowcem spółki jest VINCI Construction – francuski potentat w dziedzinie budownictwa i robót publicznych. VINCI Construction należy do jednego z największych na świecie koncernów w sektorze budownictwa i usług powiązanych – Grupy VINCI.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

wizualizacje autorstwa: Emkaa Architekci

open