Home Biznes i Ludzie Ludzie FADI RICHANE – KLUCZOWE JEST ZAUFANIE
FADI RICHANE – KLUCZOWE JEST ZAUFANIE
0

FADI RICHANE – KLUCZOWE JEST ZAUFANIE

0
0

Naszą flagową inwestycją jest Centrum Handlowe Serenada.

Rozmowa z Fadim Richane, Prezesem BatiPlus Polska

Grzegorz Przepiórka: BatiPlus od ponad 20 lat realizuje zadania związane z obsługą inwestycji budowlanych. Jak wygląda spektrum proponowanych przez firmę usług?

Fadi Richane: Spółka BatiPlus oferuje kompleksowe wsparcie przy realizacji nowych inwestycji budowlanych i obsłudze już istniejących obiektów. W zakresie nowych inwestycji proponujemy nadzór inwestorski, kontrolę techniczną dla potrzeb 10-letniego ubezpieczenia (Decenal), usługi project managera, a także, na etapie przygotowawczym, opiniowanie dokumentacji budowlanej i wykonawczej, kontrolę kosztów inwestycji oraz organizację przetargu na wybór wykonawców prac. Dla istniejących obiektów świadczymy usługi tzw. przeglądów okresowych według art. 62 ustawy Prawo budowlane oraz wykonywanie opinii i ekspertyz budowlanych.

G.P.: Od kiedy firma jest obecna w Polsce i jakimi realizacjami może się pochwalić?

F.R.: Firma BatiPlus rozpoczęła działalność w Polsce na początku 2014 roku. Do tej pory wykonaliśmy usługi w ramach kilkudziesięciu inwestycji z sektora komercyjnego oraz intensywnie rozwijającej się branży inwestycji mieszkaniowych. Oczywiście w zakresie kontroli technicznej naszą flagową inwestycją jest Centrum Handlowe Serenada w Krakowie. W tym regionie możemy się również pochwalić prowadzeniem pełnej obsługi prestiżowej inwestycji hotelowej Spółki Orbis, a mianowicie nadzorem inwestorskim i kontrolą techniczną budowy hotelu Mercure Kraków Stare Miasto. Kolejnym wyzwaniem dla nas jest prowadzony obecnie nadzór inwestorski nad budową hali logistycznej o powierzchni ponad 10 hektarów w okolicach Łodzi.

G.P.: Jedną z najświeższych realizacji BatiPlus jest wspomniana Serenada. Jaki był zakres kontroli w tym przypadku?

F.R.: Usługa obejmowała kontrolę techniczną na potrzeby ubezpieczenia dziesięcioletniego od wad ukrytych. Kontrola była wykonywana w zakresie wytrzymałości (trwałości) konstrukcji stanu surowego zamkniętego wraz z nierozdzielnymi elementami wyposażenia i dotyczyła: gruntów, fundamentów, podbudowy posadzki oraz samej posadzki, konstrukcji nośnej żelbetowej i stalowej, szczelności pokrycia dachu oraz elewacji obiektu i szczelności przegród w pomieszczeniach mokrych. Zakres wykonywanych usług obejmował sprawdzenie: projektu budowlanego co do jego zgodności z wymaganiami norm i przepisów polskich oraz projektu wykonawczego stanu surowego, a także wydanie opinii odnośnie jego zgodności z normami i przepisami polskimi. Dodatkowo wykonano analizę wzmocnienia gruntu kolumnami cementogruntowymi DSM. Nasi inżynierowie prowadzili też regularne inspekcje na budowie (ponad 50 wizyt) mające na celu kontrolę punktów krytycznych obiektu. Każda wizyta jest opisana w raporcie z inspekcji. Oprócz tego biuro kontroli BatiPlus opiniowało wszelkie rysunki konstrukcyjne, co zaowocowało pozytywnym raportem końcowym niezbędnym do ubezpieczenia obiektu.

G.P.: Jak dużego zespołu wymagała kontrola takiego obiektu? Jakim łącznie potencjałem personalnym dysponuje BatiPlus w Polsce?

F.R.: Kontrolę techniczną prowadził, w zależności od zaawansowania inwestycji, zespół około 10 inżynierów pod kierownictwem inż. Pawła Kalisza. Natomiast ogółem na terenie Polski BatiPlus zatrudnia ponad 75 inżynierów różnych specjalności budowlanych. G.P.: Podsumowując, co przemawia za tym, by wybierając biuro kontroli technicznej, postawić na firmę BatiPlus? Jakie są największe jej atuty? F.R.: Największym atutem firmy są oczywiście nasi wysoko wykwalifikowani inżynierowie posiadający wieloletnie doświadczenie w kontroli różnorodnych obiektów budowlanych. Większość z nich pracuje w BatiPlus od momentu powstania Spółki w Polsce. Doświadczenie i jakość usług BatiPlus potwierdzają też nasi Klienci, którzy kontynuują z nami współpracę od wielu lat. W tej specyficznej dziedzinie usług kluczowe jest zaufanie Klientów do kwalifikacji i rzetelności naszych inżynierów.

open