Home News NA CIEPŁO I POD WYSOKIM CIŚNIENIEM
NA CIEPŁO I POD WYSOKIM CIŚNIENIEM
0

NA CIEPŁO I POD WYSOKIM CIŚNIENIEM

0
0

Branża budowlana ze względu na swoją specyfikę narażona jest na duże ilości różnego rodzaju zabrudzeń, takich jak błoto, piach, osady cementowe, smary i inne tłuste zabrudzenia, które najłatwiej usunąć podgrzaną wodą pod wysokim ciśnieniem.

Utrzymywanie sprzętu budowlanego w czystości zdecydowanie przedłuża jego żywotność i stanowi świetną wizytówkę firmy. Dodatkowo należy pamiętać, że pojazdy opuszczające teren budowy powinny być czyste. Czas, który poświęcamy na czyszczenie maszyn budowlanych i pojazdów, nie może wpływać na terminy ani powodować niechcianych opóźnień. W nowoczesnym budownictwie potrzebne są rozwiązania, które pozwolą czyścić szybko i sprawnie. Urządzenia wysokociśnieniowe cieszą się ogromną popularnością w wielu gałęziach przemysłu, również w budownictwie. Pozwalają na sprawne czyszczenie, gwarantują oszczędność czasu, redukują ilość zużywanej wody, a co za tym idzie – gwarantują wymierne oszczędności. Proste w obsłudze, solidne i mobilne, z możliwością podawania środków czyszczących – urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher stanowią doskonałe wsparcie podczas nawet najcięższych prac.

Urządzenia z podgrzewaniem wody

W ofercie Kärcher są urządzenia klasy HDS z możliwością podgrzewania wody. Kotły tych urządzeń podgrzewają wodę poprzez spalanie oleju napędowego, opałowego, biodiesla, jak również mogą być wyposażone w kotły elektryczne pozwalające na ich wykorzystywanie w pomieszczeniach zamkniętych. Przy pełnej wydajności i poziomie ciśnienia roboczego woda pod wysokim ciśnieniem jest podgrzewana do maksymalnie 85°C. Przez zmniejszenie ilości wody wytwarzana jest w nagrzewnicy do 155°C para wodna, która również idealnie nadaje się do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni.

Zalety wysokiej temperatury wody

Energia cieplna odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu procesu czyszczenia i poprawia jego skuteczność. Oprócz działania mechanicznego (strumień wody pod wysokim ciśnieniem: punktowy, płaski, obrotowy), działania chemicznego i czasu, temperatura jest jednym z czterech współzależnych parametrów, które składają się na sukces procesu czyszczenia. Mycie wysokociśnieniowe przy użyciu ciepłej wody sprawia, że brud i smary (oleje, tłuszcze) szybciej odspajane są od powierzchni oraz usuwane. Każdy wzrost o 10°C temperatury przyspiesza procesy chemiczne oraz zmniejsza czas reakcji o połowę. Praktyczne przykłady zastosowania, począwszy od garażu lub warsztatu samochodowego po duże zakłady przemysłowe, pokazują, że używanie ciepłej wody może zmniejszyć całkowity czas czyszczenia nawet o 40%. Prowadzi to do obniżenia kosztów pracy. Innym kluczowym czynnikiem przemawiającym za stosowaniem urządzeń z podgrzewaniem wody jest skrócony czas suszenia. Powierzchnie, które są czyszczone ciepłą wodą, pozostają w stanie lekkiego podgrzania i dlatego wysychają szybciej.

Niezwykle wydajne

Najważniejszą zaletą urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody jest wysoki poziom ich efektywności ekonomicznej. Realne korzyści widoczne są wtedy, gdy urządzenie jest regularnie wykorzystywane przez firmy. Im dłużej i częściej korzysta się z urządzenia, tym bardziej oczywista staje się przewaga korzyści ekonomicznych. Urządzenie wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody może kosztować co najmniej dwa razy więcej niż urządzenie bez podgrzewania wody z porównywalnymi parametrami pracy (ciśnieniem roboczym i wydatkiem wody). Jednak dzięki niższym kosztom pracy i eksploatacji koszt zakupu jest bardzo szybko amortyzowany. Po więcej informacji zapraszamy na www.karcher.pl

 

open