Home Architecture Design PREZENTACJA WSPÓŁCZESNYCH BIUR ARCHITEKTONICZNYCH – APA WOJCIECHOWSKI ARCHITEKCI
PREZENTACJA WSPÓŁCZESNYCH BIUR ARCHITEKTONICZNYCH – APA WOJCIECHOWSKI ARCHITEKCI
0

PREZENTACJA WSPÓŁCZESNYCH BIUR ARCHITEKTONICZNYCH – APA WOJCIECHOWSKI ARCHITEKCI

0
0

APA Wojciechowski Architekci Pracownia istnieje od 1993 roku. W październiku obchodzimy nasze 25-lecie. Zaczynaliśmy w 6-osobowym zespole od małych projektów wnętrz, domów i niewielkich biur. Obecnie zatrudniamy ponad 100 architektów w Warszawie i Trójmieście. Projektujemy w Polsce, Rosji oraz na Ukrainie i jesteśmy jednym z największych biur architektonicznych w Polsce. Nasze realizacje to zespoły biurowców White Square i White Gardens w Moskwie oraz The Park w Warszawie dla White Star Real Estate, Alchemia I, II i III dla firmy Torus w Gdańsku, a także pierwsze budynki apartamentowe w Porcie Praskim.

Wielką satysfakcję przynosi nam trudny i fascynujący projekt przebudowy Elektrowni Powiśle. Pracujemy też nad wielkim kompleksem wielofunkcyjnym Unit w Kijowie, w którym, na miejscu ogromnej postsowieckiej fabryki motocykli, powstają biura, mieszkania, a nawet uniwersytet. Ostatnio braliśmy udział w projektowaniu wnętrz Hotelu Europejskiego dla Raffles. Zaraz po jego otwarciu „Time” wpisał go na listę 100 najbardziej wartych odwiedzenia miejsc na świecie. Staramy się wypełniać swoje zadania poprzez stworzenie utalentowanego i kompetentnego zespołu profesjonalistów, gotowego przejść wraz z klientem przez pełen wyzwań okres procesu projektowego, tak aby powstałe budynki sprawiały satysfakcję klientowi, użytkownikom i architektom oraz by dobrze służyły środowisku naturalnemu. APA Wojciechowski jest jednym z polskich liderów projektowania ekologicznego, co potwierdzają liczne certyfikaty dla budynków i nagrody za zielone budownictwo. Przy projektowaniu korzystamy z najnowszych technologii. Każdy budynek projektowany jest obecnie w technologii BIM jako trójwymiarowy, szczegółowy, pełen danych model komputerowy.

arch. Szymon Wojciechowski Uważam się za wielkiego szczęściarza, ponieważ dane mi jest przewodzić wspaniałemu zespołowi, który potrafi zarazić swoim entuzjazmem i kompetencją naszych klientów tak, by powstawały wspaniałe, pełne życia i przyjazne dla środowiska dzieła. Wielka w tym rola moich wspólników: Michała Sadowskiego, Witka Dudka i Marcina Grzelewskiego, oraz pozostałych członków zarządu: Małgosi Olczak, Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys i Salmy Amarin oraz Dżafara Bajraszewskiego dowodzącego naszym trójmiejskim oddziałem. Tej grupie ludzi udało się zaszczepić naszemu zespołowi przeświadczenie, że praca w architekturze to przede wszystkim działalność usługowa, co wymaga uważnego słuchania klienta i starannego obchodzenia się z jego pieniędzmi, ale jest to również tworzenie budynków, które będą obecne w naszej przestrzeni przez wiele dziesiątków lat. Budynki i przestrzeń, którą kreują, nie mogą się zatem szybko zestarzeć, nie mogą być tylko modne, lecz muszą być ponadczasowe. I jedyną naprawdę skuteczną metodą tego osiągnięcia jest takie ich zaprojektowanie, by żyły i sprawiały radość ludziom, a nie były tylko pomnikiem ego architekta. Ta wiara i ten entuzjazm to podstawa naszego sukcesu.

open