Home News WSC WITOLD SZYMANIK I S-KA
WSC WITOLD SZYMANIK I S-KA
0

WSC WITOLD SZYMANIK I S-KA

0
0

Firma WSC Witold Szymanik i S-ka działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Jej misją jest dostarczanie najnowocześniejszego oprogramowania dla potrzeb architektury i budownictwa. Istotnym elementem działalności firmy są też szkolenia.

WSC Witold Szymanik i S-ka jest przedstawicielem szeregu wiodących firm informatycznych, w tym firm SOLIBRI (analizy modeli BIM), ABVENT (wizualizacje ARTLANTIS i TWINMOTION), OrthoGraph (program FloorPlan do inwentaryzacji) oraz Eptar (do modelowania zbrojeń). Firma dostarcza również programy ArchiFrame (budownictwo drewniane) i Rhinoceros (modelowanie).

WIĘCEJ NIŻ PROGRAM
Najważniejszym produktem w ofercie WSC jest program ARCHICAD firmy GRAPHISOFT. Istotą koncepcji programu ARCHICAD od chwili jego powstania jest zintegrowanie informacji o projektowanej budowli w zbiór danych stanowiących jej przestrzenny model. Ta właśnie cecha sprawiła, że ARCHICAD jest wiodącym programem wprowadzającym zbiór metod i procedur nazywanych w skrócie technologią BIM. Możliwości integrowania rozwiązań branżowych z projektami budowlanymi sprawiają, że ARCHICAD, na przestrzeni lat, stał się czymś więcej niż tylko programem do projektowania w budownictwie. Model BIM powstający w programie ARCHICAD jest swego rodzaju „wstępną realizacją” przyszłej inwestycji, przeprowadzaną w pamięci komputera. Każdy inwestor i każdy wykonawca wie, że jeśli realizuje się kilka obiektów według tej samej dokumentacji, to na pierwszym obiekcie zbiera się doświadczenia i odkrywa błędy, dzięki czemu kolejne obiekty budowane są szybciej i taniej. Czemu tej pierwszej realizacji nie przeprowadzić wstępnie w komputerze?

KORZYŚCI W REALIZACJI INWESTYCJI
ARCHICAD, wyposażony w narzędzia wykrywania kolizji, we współpracy z branżowymi programami działającymi w środowisku OPEN BIM pozwala przyspieszyć i zoptymalizować realizację przyszłych inwestycji, przyczyniając się do niebagatelnej redukcji ich kosztów. Może też posłużyć do precyzyjnego i pozbawionego błędów przedmiarowania, może również być narzędziem optymalizującym składane oferty i weryfikującym oferty przyjmowane. Wizualizacja postępu robót może być nieocenioną pomocą podczas prac budowlanych. To nie koniec korzyści. Program BIMx firmy GRAPHISOFT, działający na urządzeniach mobilnych, pozwala korzystać na bieżąco z zasobów modeli powstałych w programie ARCHICAD wprost na budowach, przełamując ograniczenia papierowej dokumentacji. Otwierając model BIMx na urządzeniu przenośnym, mamy możliwość niezależnego przeglądania dokumentacji, modelu 3D lub tworzenia widoków zintegrowanych, np. arkusza z rzutem kondygnacji na tle jej trójwymiarowego widoku. Wszystkie widoki i rysunki powiązane są odpowiednio skoordynowanymi odnośnikami, co pozwala na łatwe przełączanie się pomiędzy elementami projektu. Przeglądając projekt, mamy możliwość: eksploracji 3D w czasie rzeczywistym, wyboru stereoskopowego wyświetlania i różnych sposobów cieniowania modelu, dodawania dynamicznych płaszczyzn przekrojów 3D, automatycznego przechodzenia przez drzwi, wyświetlania informacji o elementach budynku, dokonywania pomiarów odległości i powierzchni. Dodatkowo wersja Pro umożliwia integrację z serwerem BIMCloud, komunikację pomiędzy członkami zespołów projektowych i integrację z zewnętrznymi bazami danych. Wybrane ujęcia mogą być zapisywane, co ułatwia i przyspiesza prezentację projektu w trakcie spotkań. Na telefonach komórkowych z wbudowanym żyroskopem możliwe jest oglądanie modelu w trybie Cardboard VR– czyli wirtualnego stereoskopowego spaceru po projektowanym budynku.

open