Home Aktualności HENGST PRZEJMUJE SPECJALISTĘ OD FILTRACJI POWIETRZA – DELBAG
HENGST PRZEJMUJE SPECJALISTĘ OD FILTRACJI POWIETRZA – DELBAG
0

HENGST PRZEJMUJE SPECJALISTĘ OD FILTRACJI POWIETRZA – DELBAG

0
0

Oznacza to wzmocnienie pozycji rynkowej jako eksperta od filtracji w segmencie filtracji powietrza w pomieszczeniach.


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Hengst nabył specjalistę od filtracji powietrza DELBAG, a zamknięcie transakcji nastąpiło 31 października 2018 roku.
Dyrektor generalny FläktGroup, Thierry Jomard, oświadczył: “Dzięki sprzedaży DELBAG, FläktGroup przekształca ofertę produktów, aby skupić się na kluczowych potrzebach klientów w swoich głównych segmentach. FläktGroup będzie nadal pozyskiwać filtry z DELBAG, zapewniając kompletne rozwiązania dla optymalnego powietrza w pomieszczeniach. Jesteśmy zachwyceni, że DELBAG należy obecnie do wyspecjalizowanej firmy Hengst, znanej na rynku rozwiązań do filtracji.”
Założona w 1909 roku pod nazwą “Deutsche Luftfilter-Baugesellschaft”, firma DELBAG jest jedną z najstarszych firm w dziedzinie filtracji powietrza i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w tej branży. Członek grupy FläktGroup, DELBAG ma swoją siedzibę w Herne (Westfalia). DELBAG zatrudnia prawie 150 pracowników w Niemczech, Francji, Czechach, Polsce i Austrii. W 2017 roku firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 30 milionów euro.
DELBAG konstruuje, produkuje i sprzedaje filtry oraz systemy filtracji powietrza do użytku w zastosowaniach komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Mając na względzie wiele różnorodnych dziedzin, takich jak kontrola klimatu obiektu, przemysłowe procesy produkcyjne i zaopatrzenie medyczne, bogaty portfel produktów firmy doskonale uzupełnia ofertę produktów oferowanych przez grupę Hengst. “Dla nas dodanie wysokowydajnych rozwiązań filtracyjnych wykonanych przez DELBAG jest logicznym kolejnym krokiem w rozszerzeniu naszej działalności w branży filtrów powietrza”, wyjaśnia Christopher Heine, CEO firmy Hengst SE. “Cieszymy się, że dzięki temu przejęciu umocniliśmy pozycję rynkową Hengst jako wiodący dostawca rozwiązań filtracyjnych i witamy naszych nowych współpracowników w rodzinie Hengst z otwartymi ramionami”.

open