Home News EPSON SURECOLOR T – DRUKARKI WIELKIEGO FORMATU – DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI!
EPSON SURECOLOR T – DRUKARKI WIELKIEGO FORMATU – DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI!
0

EPSON SURECOLOR T – DRUKARKI WIELKIEGO FORMATU – DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI!

0
0

Trudno wyobrazić sobie bardziej wymagającą grupę użytkowników sprzętu drukującego niż inżynierowie, projektanci czy architekci – specjaliści, którzy oczekują najwyższej jakości i muszą często drukować często na niestandardowych nośnikach. Dla tej właśnie grupy Epson przygotował nową rodzinę drukarek SC-T, bazującą na technologii druku atramentowego wykorzystującej głowicę PrecisionCore.

Doskonała jakość profesjonalnych wydruków to nie wszystko – firma postarała się by nowa seria zaawansowanych drukarek wielkoformatowych doskonale sprawdziła się również w codziennej pracy biurowej. Do tej pory pogodzenie różnych potrzeb w zakresie druku, specjalistów takich jak architekci czy projektanci CAD oraz zwykłych użytkowników biurowych było praktycznie niemożliwie. Ci pierwsi potrzebują wielkoformatowych drukarek oferujących najwyższą jakość i dokładność wydruku, a także obsługę bardzo szerokiego wachlarza różnych typów nośników, dla tych drugich kluczowa jest raczej prosta obsługa, wysoka dostępność i kompaktowe rozmiary, pozwalające na łatwe i szybkie przygotowanie codziennych wydruków.

Innowacyjność to także… wygoda

Najnowsze drukarki wielkoformatowe Epsona – modele SureColor T3100/3400 i T5100/T5400 – to urządzenia, które doskonale sprawdzą się w obu tych rolach. 24-calowa drukarka biurkowa SureColor T3100/T3400 i 36-calowa wolnostojąca drukarka SureColor T5100/T5400 to bezprzewodowe urządzenia, wyróżniające się nowoczesnym, eleganckim i kompaktowym wyglądem… a także niezawodnością i najwyższą wydajnością drukowania. Co istotne, obsługują one bardzo zróżnicowane typy i rozmiary nośników – od rolek o długości do 24 i 36 cali, aż po arkusze o rozmiarach nawet do 11 x 17 cali (za pomocą automatycznego podajnika z funkcją automatycznego przełączania), jak również pojedyncze arkusze w maksymalnym formacie A1 (modele 24-calowy) lub A0 (modele 36-calowy).

Dzięki nim użytkownicy nie muszą już kupować dwóch oddzielnych drukarek – z powodzeniem zrealizują wszystkie zadania (zarówno projektowe, jak i „codzienne”) z pomocą jednego z nowych modeli.

 

Każdemu według potrzeb

Każda firma ma swoje indywidualne potrzeby – dlatego nowe drukarki różnią się nie tylko rozmiarem obsługiwanych nośników, ale także cechami pozwalającymi wykorzystać je adekwatnie do działalności firmy. I tak model SC-T3100 i 5100 to modele entry level adresowane dla mniejszych firm, gdzie realizować mają różnorodne zadania. Z kolei wyższe SC-T3400 i 5400 wyposażone są w zasobniki na atrament o większej pojemności oraz posiadają rozbudowane opcje podawania nośnika, w związku z czym doskonale sprawdzą się w biznesach, gdzie druk jest jednym z głównych obszarów działalności.

Rozwiązaniach wyższej klasy, dzięki 2- i 3-calowemu rdzeniowi rolki dostępnemu w standardzie obsługują nośnik o długości do 150 metrów, zaś po skonfigurowaniu możliwe jest drukowanie na nich bez marginesów do samej krawędzi arkusza (tylko w przypadku rolki).

Wszystkie nowe modele zajmują niewiele miejsca (dostępne są w opcji wolnostojącej lub do ustawienia na biurku) umożliwiając szybkie wydruki rysunków technicznych i projektów, ale i standardowy druk biurowy.

Efektywność pracy zwiększa płynna zmiana mediów i przełączanie się między drukowaniem na papierze wielkoformatowym z roli, a drukowaniem na arkuszach od A4 do A1. To idealne rozwiązanie dla małych firm, które mają różnorodne wymagania w zakresie druku i dysponują ograniczoną przestrzenią.

Producent zadbał także o aspekt przyjaznej, komfortowej pracy. Istotnym elementem wyposażenia jest tu wbudowany panel LCD umożliwiający intuicyjną obsługę urządzeń. Z kolei zintegrowana łączność bezprzewodowa pozwala na błyskawiczne przesyłanie zadań drukowania wprost ze smartfona czy z tabletu. Dodatkowo system automatycznej weryfikacji dyszy (Nozzle Verification Technology, NVT) zapobiega błędom wydruku, z wyprzedzeniem zapobiegając uszkodzeniom głowicy. Przekłada się to na długowieczność eksploatacji i zmniejszenie całkowitych kosztów eksploatacji.

Druk biurowy czy LFP – przyszłością jest atrament!

Warto dodać, iż nowości z serii SureColor są kolejnym dowodem na innowacyjność firmy Epson, która po raz kolejny pokazuje, jak wielkie możliwości drzemią w technologii druku atramentowego. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej głowicy PrecisionCore MicroTF nowe urządzenia oferują wszystkie atuty klasycznych „atramentówek” (czyli np. najwyższą jakość wydruków, wygodną eksploatację, „przyjazność” dla środowiska), jednocześnie nie ustępując drukarkom laserowym pod względem kosztów pojedynczego wydruku i wydajności. Ewidentnie widać, jak duży jest potencjał tej technologii i jak duża jest jej przewaga nad dominującą przez lata w firmach technologią druku laserowego. Potwierdzają to zresztą sami użytkownicy, głosując za atramentem z pomocą swoich… portfeli – z danych IDC wynika, że tylko w ostatnim roku udział atramentowych drukarek biznesowych wzrósł o 6% rok do roku, podczas gdy w tym samym okresie udział na rynku drukarek laserowych spadł o 7%…

Więcej informacji o drukarkach wielkoformatowych Epson: www.epson.pl/technical-design

open