Home Builder 4Young Architects BYĆ ARCHITEKTEM – DMA 13.12.2018
BYĆ ARCHITEKTEM – DMA 13.12.2018
0

BYĆ ARCHITEKTEM – DMA 13.12.2018

0
0

 13 grudnia 2018 odbył się ostatni w tym roku Dzień Młodego Architekta organizowany przez miesięcznik „Builder”. Tym razem  gościliśmy na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Uczestników Dnia Młodego Architekta powitały pani rektor doc. dr Monika Madej oraz pani dziekan Wydziału Architektury dr inż. Małgorzata Leszczyńska-Domańska. Wykład inauguracyjny pod tytułem Specyfikacja projektowania obiektów medycznych wygłosił doc. dr inż. arch. Michał Grzymała-Kazłowski, Właściciel pracowni architektonicznej Archimed, a zarazem wykładowca w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania.

Studenci mieli okazję wziąć udział w wykładach prowadzonych przez wybitnych architektów. Arch. Marcin Grzelewski, współwłaściciel pracowni APA Wojciechowski wygłosił prelekcję pod tytułem Projektowanie: nie tylko architektura.  Arch. Tomasz Konior, założyciel Konior Studio opowiadał natomiast o byciu architektem i wyzwaniach związanych z tym zawodem.  Uczestnicy DMA otrzymali najnowszy Szkicownik Architekta zawierający szkice Tomasza Koniora. W niecałą godzinę rozdaliśmy czterysta Szkicowników!

Kolejne wykłady były prowadzone przez inżynierów i architektów reprezentujących największe firmy z branży budowlanej i architektonicznej: Piotra Dzięgielewskiego z PERI Polska Sp. z o. o., Roberta Janiaka z H+H Polska Sp. z o.o., Arkadiusza Krześniaka z RUUKKI Polska Sp. z o.o. oraz Pawła Majchrowskiego z PONZIO Polska Sp. z o.o.  Prelegenci mówili o rozwiązaniach i technologiach w nowoczesnym budownictwie oraz wyzwaniach architektonicznych XXI wieku.

W programie znalazły się także warsztaty z programu ARCHICAD, które poprowadził arch. Paweł Przybyłowicz z WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. Uczestnicy uczyli się między innymi o zaawansowanych sposobach modelowania elementów budynku, złożonych narzędziach modelowania – schody, balustrada i przegroda strukturalna oraz o współpracy i koordynacji międzybranżowej w ARCHICADzie.

Podczas DMA odbyły się konsultacje branżowe z partnerami strategicznymi programu Builder for the Young Architects: PERI Polska Sp. z o. o., H+H Polska Sp. z o.o., RUUKKI Polska Sp. z o.o. oraz PONZIO Polska Sp. z o.o.  oraz gościnnie zaproszonymi firmami GALECO Sp. z o. o., Winkhouse Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sk, a także z Polską Izbą Konstrukcji Stalowych. Studenci mogli porozmawiać z architektami i inżynierami, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są potrzebne przy projektowaniu.

 

open