Home News WIŚNIOWSKI: BEZPIECZNE DZIECI W BEZPIECZNYM DOMU
WIŚNIOWSKI: BEZPIECZNE DZIECI W BEZPIECZNYM DOMU
0

WIŚNIOWSKI: BEZPIECZNE DZIECI W BEZPIECZNYM DOMU

0
0

Dom jest ważny. Jednak jego rola zawsze jest podporządkowana potrzebom mieszkańców. Stąd niezmienne zapotrzebowanie na funkcjonalne elementy wykończenia domów. Konsumenci mówią dziś: pokaż słaby punkt twojego produktu, a będę mógł ocenić, czy warto za niego zapłacić. Eliminacja wad jest więc nowoczesnym celem każdej firmy. Szczególnie widać to w kwestii bezpieczeństwa, które w domu trzeba zapewnić przede wszystkim dzieciom. Firma WIŚNIOWSKI oferuje szereg produktów, których konstrukcja, funkcje i wyposażenie niemal w całości eliminują ryzyko wypadku z udziałem najmłodszych.

Bramy garażowe i ogrodzeniowe z napędem automatycznym maja niewątpliwie szereg zalet. Równocześnie jednak niewłaściwie zabezpieczone mogą stanowić zagrożenie dla dzieci. Marka WIŚNIOWSKI – która już od niemal 30 lat produkuje bramy, okna, drzwi i ogrodzenia – przoduje w bezpiecznych rozwiązaniach dla tego typu urządzeń. Montowane w bramach garażowych i ogrodzeniowych WIŚNIOWSKI wyłączniki przeciążeniowe po natrafieniu na przeszkodę automatycznie wstrzymują pracę napędów. Podobnie działają fotokomórki montowane w garażach czy wjazdach na posesję.

Istotna jest również ochrona ruchomych elementów wyposażenia domu. W innowacyjnej bramie garażowej PRIME marki WIŚNIOWSKI standardem są stałe pokrywy prowadnic. Bezpieczeństwo zwiększają elastyczne osłony między panelami, dodatkowe fotokomórki w postaci kurtyny bezpieczeństwa i czujników nadosłonowych, ruchome osłony rolek i prowadnic oraz sprężyn i wału. Wszystkie te elementy uzupełnione najwyższą jakością materiałów i perfekcyjnym wykończeniem gwarantują komfortowe i bezpieczne użytkowanie produktów.

Inteligentne bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo to jednak coś więcej. Firma WIŚNIOWSKI nie skupia się jedynie na współcześnie powszechnych potrzebach. Stąd decyzja o wykorzystaniu technologii inteligentnych w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim domownikom.

Spędzając całe dnie w pracy nie ma się kontroli nad tym, co dzieje się w domu. Rodzice nie mają możliwości dopilnowania czy dzieci wracają do domu o czasie, czy nie zapominają o zamknięciu drzwi lub czy wewnątrz nie czyhają na nie żadne zagrożenia.

Dzięki smartCONNECTED oraz bramom, oknom, drzwiom i ogrodzeniom połączonym ze smartfonem, można mieć ciągłą kontrolę nad domem. Dzięki temu dzieci nie muszą nosić kluczy, bo ich rodzic może otworzyć im drzwi z każdego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu.

Ponadto dzięki integracji smartCONNECTED z centralą TaHoma firmy Somfy istnieje możliwość bieżącego monitorowanie sytuacji wewnątrz budynku. Pozwala to zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom i reagować na bieżące potrzeby domowników np. poprzez uchylenie okien lub zdalne zamknięcie bramy lub drzwi.

Inteligentne rozwiązania dla bezpieczeństwa domu to nie przyszłość, ale teraźniejszość. Ich przewagą nad tradycyjnymi produktami jest to, że pozwalają na reakcję na możliwe zagrożenie zanim stanie się ono poważne. Alarmy reagują, gdy do włamania już dojdzie. Nowoczesne systemy wykrywają niebezpieczeństwo i uruchamiają procedurę alarmową znacznie wcześniej, a dzięki temu oszczędzają domownikom stresu i strat. Ma to znaczenie szczególnie w sytuacji, gdy w domu przebywają jedynie dzieci, bez nadzoru osób dorosłych. Technologie inteligentne gwarantują im bezpieczeństwo bez względu na porę dnia.

Drzwi. Pierwsza linia obrony
Mimo używania nowoczesnych technologii nie można rezygnować z wyboru solidnych, trwałych i pewnych bram, okien, drzwi i ogrodzeń. Szczególnie ważną rolę w każdym domu pełnią drzwi zewnętrzne, które stanowią najważniejszą „przegrodę” między otoczeniem a wnętrzem.

Najważniejszą cechą dobrych drzwi zewnętrznych jest antywłamaniowość.  Firma WIŚNIOWSKI ma w swojej ofercie kilka wersji takich drzwi. Wspomnieć przede wszystkim należy o drzwiach CREO, które posiadają klasę odporności na włamanie RC2 i RC3, potwierdzoną przez renomowany Instytut IFT Rosenheim.

Szkło szkłu nierówne
W drzwiach marki WIŚNIOWSKI montowane są szyby bezpieczne. Oznacza to, że nawet po rozbiciu ich fragmenty nie mają ostrych krawędzi i nie są groźne dla ludzi. Ponadto na przykład w drzwiach CREO i DECO istnieje opcja zamontowania klawiatury kodowej lub czytnika linii papilarnych. Dostępny jest również moduł bluetooth. Dzięki temu – i korzystaniu z idei smartCONNECTED – pociechy nie muszą nosić z sobą kluczy, co eliminuje ryzyko ich zagubienia lub dostania się w niepowołane ręce.

W ofercie marki WIŚNIOWSKI są również dostępne zamki trzypunktowe, które automatycznie ryglują się po zamknięciu. Dziecko, wchodząc do domu, nie musi pamiętać o ich zamknięciu. Dzieje się to automatycznie. Drzwi CREO i DECO można wyposażyć również w wizjer elektroniczny. Dzięki temu dziecko z wnętrza domu może sprawdzić, kto dzwoni lub stoi przed drzwiami. Dodatkowo zainstalowana w wizjerze karta SD może nagrywać i zapamiętywać osoby, które pojawiały się przed domem.

Bez ryzyka
Bezpieczeństwo domu jest współcześnie bardzo szerokim pojęciem. Mimo wszystko nigdy w historii bycie tak bezpiecznym nie było tak proste. Należy jedynie pamiętać, by decydować się na wysokiej klasy rozwiązania od sprawdzonych marek. Istotne jest również, by uzupełniające się produkty kupować u jednego producenta. Zapewni to ich bezawaryjne użytkowanie i sprawność wszystkich najważniejszych funkcji.

open