Home IT&BIM APLIKACJA SYNCHRO XR FIRMY BENTLEY
APLIKACJA SYNCHRO XR FIRMY BENTLEY
0

APLIKACJA SYNCHRO XR FIRMY BENTLEY

0
0

Podczas targów Mobile World Congress firma Bentley Systems przedstawiła aplikację wykorzystującą rzeczywistość mieszaną do projektowania i budowy infrastruktury przy użyciu gogli Microsoft HoloLens 2

Aplikacja SYNCHRO XR firmy Bentley pozwala użytkownikom wykorzystać możliwości rzeczywistości mieszanej w branży architektonicznej, inżynierskiej i budowlanej (AEC).

EXTON, Pa. – 24 lutego 2019 r. – Bentley Systems, Incorporated, wiodący globalny dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie oprogramowania do projektowania, budowy i eksploatacji infrastruktury, zaprezentował SYNCHRO XR, aplikację do realistycznych wizualizacji „cyfrowych bliźniaków” projektów budowlanych w technologii 4D za pomocą nowych gogli HoloLens 2, które firma Microsoft przedstawiła na konferencji prasowej podczas Mobile World Congress w Barcelonie.

Jako partner firmy Microsoft w dziedzinie rzeczywistości mieszanej i reprezentant branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej (AEC) firma Bentley zademonstrowała, w jaki sposób aplikacja SYNCHRO XR dostosowana do gogli HoloLens 2 pozwala użytkownikom współpracować z cyfrowymi modelami budowlanymi przez wykonywanie intuicyjnych gestów, które umożliwiają planowanie, tworzenie wizualizacji i sprawdzanie postępów prac budowlanych.

Gogle HoloLens 2 tworzą wizualizację danych projektu „cyfrowych bliźniaków” za pośrednictwem połączonego środowiska danych firmy Bentley opartego na Microsoft Azure. Dzięki rzeczywistości mieszanej kierownicy budowy, planiści, właściciele, zarządcy i inni interesariusze projektu mogą uzyskać wgląd w planowane prace, postęp budowy, potencjalne zagrożenia oraz wymagania dotyczące bezpieczeństwa, korzystając z realistycznej wizualizacji. Użytkownicy mogą również wchodzić w interakcję z modelem i wspólnie planować obiekty 4D w przestrzeni i czasie – w przeciwieństwie do tradycyjnej pracy z ekranem 2D, na którym wyświetlane są obiekty 3D.

open