Home Builder 4Young Engineers DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA – 2 KWIETNIA, POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA
DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA – 2 KWIETNIA, POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA
0

DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA – 2 KWIETNIA, POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA

0
0

Zapraszamy już 2 kwietnia 2019 na Dzień Młodego Inżyniera. Warsztaty odbędą się na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45E, 15-351 Białystok (budynek główny Wydziału Budownictwa). Wydarzenie jest bezpłatne.

REJESTRACJA na Dzień Młodego Inżyniera pod linkiem: 

http://b4f.buildercorp.pl/Events/Details/95

UWAGA: rejestrując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Jest to niezbędne, żeby otrzymać certyfikat uczestnictwa w DMI.

ZACZYNAMY JUŻ OD GODZINY 9.00!

PROGRAM DMI:

09.00 – 10.00 Konsultacje branżowe/strefa kariery/rejestracja PARTER, Aula B im. prof. T. Bełdowskiego

09.00 – 09.45 Warsztaty „Budownictwo modułowe w praktyce” sala nr 34 (sala Rady Wydziału w budynku A) Anna Siemieniako-Oleńczuk – Asystent Architekta dział projektowy UNIHOUSE, Unibep S.A. (wymagane przyniesienie przez uczestników komputerów). Specjalny certyfikat dla uczestników warsztatów.

PARTER, Aula B im. prof. T. Bełdowskiego

10.00 – 10.15 Powitanie uczestników Dnia Młodego Inżyniera – Politechnika Białostocka oraz miesięcznik „Builder”

10.15 – 11.15 wykład wprowadzający – „BIM w praktyce architektonicznej i projektowaniu generatywnym” dr inż. arch. Sławomir Wojtkiewicz, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowska, Politechnika Białostocka

11.15 – 15.00 case study – wiedza, praktyka, doświadczenie. Proces inwestycyjny. Ważne zagadnienia inżynierskie i wyzwania oraz nowoczesne technologie, oparte na konkretnych przykładach zrealizowanych inwestycji poprowadzą wybitni inżynierowie, reprezentujący największe firmy z branży budowlanej.

11.15 – 11.45 „Realizacjia prac na wiaduktach kolejowych w ramach budowy Trasy Niepodległości w Białymstoku” oraz „Estakada na rzece Wisłoka w ciągu autostrady A4”, Anna Nicieja, Kierownik Budowy i Jakub Kotra, Majster Budowy oraz Piotr Śliwa, Kierownik Budowy, BUDIMEX S.A.

11.45 – 12.15 „Remediacja w budownictwie”, Ireneusz Marcinkowski, Kierownik Projektu, F.B.I. TASBUD S.A.

12.15 – 12.45 przerwa/konsultacje branżowe/strefa kariery

12.45 – 13.15 “Ochrona przed hałasem i bezpieczeństwo pożarowe w obiektach halowych z lekką obudową” Piotr O.Korycki, Pełnomocnik Zarządu ds. Wdrożeń PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

13.15 – 13.45 “Strabaphalt – nawierzchnia kompozytowa jako alternatywne rozwiązanie w miejscach ekstremalnych obciążeń”, Dariusz Kaczmarczyk, Kierownik Techniczny Grupy, Dyrekcja Budownictwa Drogowego STRABAG Sp. z o.o.

13.45 – 14.15 „UNIHOUSE – przyszłość budownictwa”, Roman Jakubowski, Dyrektor oddziału UNIHOUSE, UNIBEP S.A.

PARTER, SALA NR 18 (część B)

WARSZTATY Z BIM (REVIT) w programie ćwiczenia dla inżynierów budownictwa z BIM w programie Revit. Warsztaty poprowadzi Jakub Stanasiuk, Inżynier BIM, AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.

10.00 – 10.30 „Wstęp do technologii BIM”

10.30 – 12.30 „Podstawy modelowania konstrukcji w programie Revit cz. 1”

12.00 – 12.30 przerwa/konsultacje branżowe/strefa kariery

12.30 – 14.00 „Podstawy modelowania konstrukcji w programie Revit cz. 2”

14.00 – 15.00 „Koordynacja międzybranżowa w technologii BIM”

UWAGA: Weźcie ze sobą laptopy, aby wykonać ćwiczenia razem z prowadzącym. Wcześniej zainstalujcie program Revit 2019 oraz Navisworks Manage 2019 – link do pobrania bezpłatnej wersji studenckiej: https://www.autodesk.com/education/free-software/revit
https://www.autodesk.com/education/free-software/navisworks-manage

Podczas DMI będą miały miejsce dodatkowo KONSULTACJE BRANŻOWE: Jak zawsze będziecie mogli porozmawiać z architektami, inżynierami z wiodących firm wykonawczych i doradcami technicznymi z firm, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są Wam potrzebne przy projektowaniu, zebrać specjalnie dla Was przygotowane materiały informacyjne i pomoce, porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracujecie.

INFORMACJE DODATKOWE:

1. Pamiętajcie, aby wziąć ze sobą LAPTOPY, abyście mogli wykonywać zadania podczas Warsztatów BIM.

2. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy DMI dostaną w ciągu dwóch tygodni, drogą mailową certyfikat potwierdzający udział w DMI

3. Pamiętajcie, aby przynieść ze sobą torby, abyście mogli w nie spakować materiały pomocnicze i fachową literaturę.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA IMIENNY CERTYFIKAT POTWIERDZAJACY UDZIAŁ W DMI

UWAGA, żeby otrzymać certyfikat konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i zarejestrowanie się na naszej platformie oraz potwierdzenie rejestracji w dniu 2 kwietnia podczas DMI

STREFA KARIERY Poznaj ofertę pracy, praktyk oraz staży Partnerów B4YE! Rozmowy kwalifikacyjne na gorąco!

open