Home Materiały i Technologie EKOSYSTEM TWOJEGO DOMU
EKOSYSTEM TWOJEGO DOMU
0

EKOSYSTEM TWOJEGO DOMU

0
0

Sebastian Walerysiak
Prezes Zarządu
Viessmann Sp. z o.o.

 

Na instalację grzewczą w domu składa się wiele elementów i urządzeń. Ich odpowiedni dobór i połączenie w jeden kompatybilny system może zapewnić nam korzyści m.in. w postaci bardzo wydajnej pracy instalacji grzewczej oraz niskich rachunków za ogrzewanie.

 

Rosnące ceny energii i większa świadomość ekologiczna coraz częściej skłaniają inwestorów do wyboru urządzeń, które korzystają z darmowej, czystej energii odnawialnej. Zalicza się do nich m.in. pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, a także odzyskujące energię rekuperatory. Urządzenia te mogą skutecznie współpracować, tworząc nowoczesny system grzewczy o efektywności dochodzącej nawet do klasy A+++.

Pompa ciepła
Jest dobrym wyborem dla inwestorów, którym zależy na oszczędnościach na kosztach ogrzewania, wysokim komforcie użytkowania systemu grzewczego oraz ekologicznym wytwarzaniu ciepła. Najniższe wydatki związane z zakupem i montażem tego typu urządzeń zapewnia powietrzna pompa ciepła korzystająca z darmowej energii odnawialnej skumulowanej w powietrzu atmosferycznym. Pompa ciepła Vitocal 200-S jest urządzeniem typu Split, czyli rozdzielonym na dwie jednostki. Dzięki temu w domu zainstalowane są tylko elementy niegenerujące hałasu, chronione przed zamarznięciem. Pozostałe znajdują się poza budynkiem. Jednostka zewnętrzna może stanąć bezpośrednio przy ścianie budynku lub zawisnąć na elewacji domu bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników i sąsiadów. Nowoczesne technologie zapewniają bowiem cichą pracę urządzenia. Moduł zewnętrzny pompy ciepła Vitocal 200-S już w odległości trzech metrów osiąga próg 35 dB, który jest praktycznie niesłyszalny. Dzięki temu pompa ciepła może być stoso- Pompa ciepła Vitocal 200-S korzysta z darmowej energii odnawialnej skumulowanej w powietrzu atmosferycznym. Dzięki temu pompa ciepła może być stosowana również w gęstej zabudowie, np. na osiedlach domów szeregowych.

Pompa ciepła Vitocal 200-S korzysta z darmowej energii odnawialnej skumulowanej w powietrzu atmosferycznym.

Panele fotowoltaiczne
Planując domowe instalacje, z pewnością warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych, które pozwolą nam produkować własny prąd. W tym celu wykorzystują one niewyczerpalną energię promieniowania słonecznego. Prąd wyprodukowany poprzez panele fotowoltaiczne Vitovolt 200 może być użytkowany przez wszystkie odbiorniki w domu, w tym również przez pompę ciepła. Gdy domowe urządzenia elektryczne nie zużyją całego prądu słonecznego, uruchomi się pompa ciepła i będzie ogrzewać dom lub wodę użytkową. Jeśli w danej chwili nie jest potrzebne ogrzewanie, pompa ciepła magazynuje energię w zasobniku wody użytkowej.

Prąd wyprodukowany poprzez panele fotowoltaiczne Vitovolt 200 może być użytkowany przez wszystkie modbiorniki w domu, w tym również przez pompę ciepła.

Wentylacja z rekuperacją
W nowoczesnym domu, który ma zapewniać użytkownikom niskie koszty utrzymania, nie może zabraknąć wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Rekuperator Vitovent zapewni stałą wymianę powietrza w budynku bez ryzyka jego wychładzania i wzrostu kosztów ponoszonych na ogrzewanie. Zasilany i sterowany przez regulator pompy ciepła również może korzystać z darmowego prądu słonecznego. Ponadto w rekuperatorze można zabudować układ hydrauliczny, za pomocą którego pompa ciepła może tanio dogrzewać powietrze nawiewane do pomieszczeń w domu np. podczas silnych mrozów.

Rekuperator Vitovent zapewni stałą wymianę powietrza w budynku bez ryzyka jego wychładzania i wzrostu kosztów ponoszonych na ogrzewanie.

Centralne ogrzewanie
Dla efektywnej i bezawaryjnej pracy systemu grzewczego nie bez znaczenia jest również wybór odpowiednich materiałów do wykonania instalacji c.o. Płynną współpracę pompy ciepła czy kotła kondensacyjnego z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym zapewnia zastosowanie kompletnych systemów bazujących na starannie dobranych komponentach. Dlatego ważnym elementem oferowanego przez firmę Viessmann wyposażenia dodatkowego jest również osprzęt do wykonania ogrzewania podłogowego i grzejnikowego Vitoset. Zawiera on między innymi grzejniki, orurowanie, skrzynki rozdzielcze, zawory mieszające z napędami oraz automatykę.

System zdalnie zarządzany
Aby sterować pracą domowej instalacji grzewczej za pomocą smartfona lub tableta oraz aplikacji mobilnej ViCare, wystarczy doposażyć system grzewczy w moduł Vitoconnect 100, który przyłącza się przewodem bezpośrednio do urządzenia grzewczego. Stanowi on pomost komunikacyjny umożliwiający łączność internetową między kotłem lub pompą ciepła a naszym urządzeniem mobilnym. Jego zastosowanie pozwala wygodnie nadzorować pracę instalacji grzewczej praktycznie z dowolnego miejsca.

Aby sterować pracą domowej instalacji grzewczej za pomocą smartfona lub tableta oraz aplikacji mobilnej ViCare, wystarczy doposażyć system grzewczy w moduł Vitoconnect 100.

Ochrona instalacji
Problem twardej wody dotyczy znacznej części naszego kraju. Trudne do usunięcia osady z kamienia, widoczne chociażby w czajniku czy na elementach armatury łazienkowej, mogą zagrażać również instalacji wodnej oraz urządzeniom grzewczym. Tzw. kamień kotłowy zwiększa ich awaryjność i znacznie skraca żywotność. Przyczynia się także do wzrostu kosztów ogrzewania. Znajdujące się również w ofercie Viessmann zmiękczacze wody Aquahome pozwolą skutecznie uporać się z problemem twardej wody, chroniąc domowe instalacje wodne.

Gwarancja bezpieczeństwa
Wybór kompletnego systemu grzewczego Viessmann to także korzyść w postaci kompleksowej i fachowej obsługi klientów. Obejmuje ona m.in. pomoc w doborze systemu do indywidualnych potrzeb, usługi autoryzowanych instalatorów oraz fachowy serwis. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo związane z pracą systemu grzewczego, firma oferuje swoim klientom również Program Wydłużonej Gwarancji. Pozwala on skorzystać z zalet posiadania gwarancji przez okres 5 lat od uruchomienia urządzenia grzewczego.


Obecna oferta firmy Viessmann obejmuje wiele cyfrowych i ekologicznych rozwiązań. Klienci, jak zawsze, mogą liczyć na kompleksową obsługę, autoryzowany serwis 24/7 oraz pełen pakiet usług. Dodatkowo, w połowie lutego, pod hasłem „Ekosystem Twojego Domu”, wystartowała akcja promocyjna obejmująca pakiety kompletnego systemu grzewczego dla klientów indywidualnych. W ramach promocji klient, który zdecyduje się na zakup wyszczególnionych zestawów urządzeń – w pakiecie otrzyma montaż i uruchomienie urządzenia przez specjalistów Viessmann, wydłużoną gwarancję oraz inne bonusy.

open