Home Aktualności PROFIL INŻYNIERA: LESZEK IWASZKIEWICZ
PROFIL INŻYNIERA: LESZEK IWASZKIEWICZ
0

PROFIL INŻYNIERA: LESZEK IWASZKIEWICZ

0
0

profil inżyniera LESZEK IWASZKIEWICZ KIEROWNIK BUDOWY, F.B.I. TASBUD SA

Urodził się 18 lipca 1982 r. w Warszawie. Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej, specjalność konstrukcje budowlane i inżynierskie. W 2011 roku uzyskał uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. W 2006 roku rozpoczął pracę w firmie Mostostal Warszawa SA na stanowisku inżynier budowy, następnie pełnił funkcję kierownika robót budowlanych. Od 2014 roku w firmie F.B.I. TASBUD SA jako kierownik budowy brał udział w wielu ciekawych inwestycjach.

1. Moja specjalizacja Konstrukcje budowlane i inżynierskie.

2. Ulubiony przedmiot na studiach Technologia i organizacja robót budowlanych.

3. Pierwsze i największe/najważniejsze wyzwanie inżynierskie (pierwszy projekt, rozwiązany problem na budowie itp.) Największym wyzwaniem dla mnie jest obecna budowa ekskluzywnego apartamentowca przy ulicy Bohaterów Getta 4. Inwestycja jest realizowana w Warszawie tuż przy Ogrodzie Krasińskich i ulicy Długiej. Zważywszy na miejsce budowy, już na samym początku rozgorzało wiele konfliktów społecznych dotyczących Pasażu Simonsa. Pojawiły się podejrzenia, iż nasze prace prowadzone są na miejscu, gdzie zginęli Powstańcy. Przez szacunek do przeszłości i aby dokładnie ustalić miejsce spoczynku poległych, rozpoczęliśmy wraz z inwestorem prace archeologiczne. W okresie letnim przeprowadziliśmy badania, które dowiodły, iż wydarzenia nie miały miejsca na terenie realizowanej inwestycji. Opinie historyków oraz archiwalne dokumenty potwierdziły, że miejsce poległych dotyczy działki graniczącej z terenem budowy. Szum medialny, który towarzyszył tej sprawie, z pewnością nie sprzyjał spokojnemu realizowaniu prac. Jesienią 2017 roku po wszelkich wyjaśnieniach mogliśmy rozpocząć wykonywanie ścian szczelinowych i prac ziemnych. Budynek składa się z ośmiu kondygnacji, sześciu nadziemnych i dwóch podziemnych. Umieszczono w nim lokale o powierzchni od 38 m2 do 132 m2 wraz z licznymi miejscami parkingowymi w wielokondygnacyjnym garażu podziemnym, a także lokale usługowe. Apartamentowiec nawiązywać będzie do historycznej zasady zabudowy pierzejowej. Z uwagi na prestiż lokalizacji elewacja budynku wykończona zostanie płytami kamienia naturalnego – wapienia w kolorze beżowym i kamieniem jasnokremowym ze wstawkami z ceramiki artystycznej w pionowych glifach okiennych oraz na ścianie parteru przy wejściu głównym. Zakończenie budowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie jest obecnie dla mnie priorytetem. 4. Moja pierwsza praca Pracę zawodową rozpocząłem w firmie Mostostal Warszawa SA. Obecnie jestem związany z firmą F.B.I. TASBUD SA, która pozwoliła mi rozwinąć skrzydła i realizować budowlaną pasję.

5. Obiekt/budowa, która mnie fascynuje Burj Khalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

6. Marzenie inżyniera (co chciałbym jeszcze zaprojektować, wybudować) Moim marzeniem jest uczestniczyć w budowie drapacza chmur, najlepiej gdyby to miało miejsce w Polsce.

7. Ulubiony przepis budowlany Ten, który można różnie interpretować – przepisy bezpieczeństwa pożarowego.

8. Znienawidzony przepis budowlany – Myślę, że jednym z bardziej kontrowersyjnych przepisów prawa budowlanego jest zakres obowiązków kierownika budowy. Zgodnie z ustawą niestety to właśnie kierownik odpowiada za wszelkie zdarzenia na budowie, a przecież wszyscy wiemy, jak dużo osób na nich pracuje.

9. Moja odskocznia od problemów (jak odpoczywam, regeneruję siły itp.) Najlepiej odpoczywam pod wodą. Moje hobby to nurkowanie, które jest odskocznią od wszystkiego. Podziwianie podwodnej przyrody jest dla mnie fascynujące i pozwala mi nabrać sił do dalszej pracy.

10. Ostatnio przeczytana książka Dan Brown, Początek.

F.B.I. TASBUD SA Firma realizująca inwestycje na polskim i zagranicznym rynku od ponad 34 lat. Generalny Wykonawca z wyłącznie polskim kapitałem, który prowadzi wszechstronną działalność w zakresie budownictwa. F.B.I. TASBUD SA to wiodąca spółka w F.B.I. TASBUD International Group. Firma jest zdobywcą licznych nagród oraz członkiem wielu prestiżowych organizacji branżowych, takich jak Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Polski Klaster Eksporterów Budownictwa, Wschodni Klaster Budowlany, Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa, Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Wspierania Budownictwa Zrównoważonego oraz wiele innych.

 

open