Home Architecture Design G-U: TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI
G-U: TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI
0

G-U: TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI

0
0

Duże przeszklenia tarasowe łączą wnętrze domu z jego otoczeniem. Tworzą się dwa przenikające światy, dzięki którym możemy doświadczać bliskości przyrody przez cały rok. Innowacyjne technologie pozwalają tworzyć rozwiązania, które zapewniają nie tylko doskonały wygląd, ale też maksymalne bezpieczeństwo i komfort.

Badania naukowców dowodzą, że kontakt z naturą czyni nas szczęśliwszymi i zdrowszymi – obniża ciśnienie krwi, tętno, napięcie mięśniowe i produkcję hormonów stresu. Duże przeszklenia tarasowe doskonale wpisują się w koncepcję przyjaznego, ale też inteligentnego domu. G-U Polska wychodzi naprzeciw trendom, prezentując HS ePOWER– innowacyjny napęd do drzwi podnoszono-przesuwnych.

Innowacyjna technologia

Całkowicie ukryta w skrzydle technologia napędowa w połączeniu z inteligentnym wykrywaniem przeszkód (70N) podczas otwierania i zamykania działa nawet w przypadku braku zasilania, ponieważ HS ePOWER ma specjalnie zaprojektowane i wbudowane akumulatory. To rozwiązanie przełomowe – kabel łączący skrzydło i ramę przestał być potrzebny. Napęd doskonale wpisuje się również w jeden z najważniejszych trendów – Internet of Things (Internet Rzeczy). Klasyczna klamka została zastąpiona innowacyjnym panelem dotykowym. Otwieranie i zamykanie odbywa się za pomocą przycisku, zdalnie – przez pilota, a nawet telefon komórkowy. Użytkownik dostaje w pełni automatyczne drzwi tarasowe, które wyróżnia świetny design i innowacyjna technologia.

Bez barier

Przykład HS ePOWER pokazuje, że brak klamki może być nie tylko wygodny i innowacyjny, ale dla niektórych może okazać się niezbędny do bezproblemowego funkcjonowania. Czasem wyjście na spacer staje się prawdziwym torem przeszkód, który najczęściej zaczyna się już w domu. Dla osób mających problemy z poruszaniem się budynki użyteczności publicznej często są po prostu niedostępne. Otwarcie okna czy drzwi tarasowych dla niektórych może okazać się niemożliwe. Wystarczy jednak mały przycisk, dzięki któremu ta z pozoru błaha czynność może stać się znacznie prostsza. Na bariery napotykają nie tylko niepełnosprawni, ale też osoby starsze i dzieci. Inteligentny dom może dostosować się do ich potrzeb, ponieważ jest zaprogramowany z myślą o swoich mieszkańcach.

Dom zdalnie sterowany

Dom sterowany na odległość kojarzy nam się z koncepcją inteligentnych rozwiązań w nowoczesnych, minimalistycznych domach. Tego typu nowości można jednak wprowadzać stopniowo w każdym budynku. Są one nie tylko nowinkami technologicznymi, ale znacznie ułatwiają codzienne życie. Każdemu zdarzyło się kiedyś dojechać do pracy i zastanawiać się, czy na pewno wszystkie okna i drzwi zostały zamknięte. Często też jesteśmy zmuszeni wrócić do domu jak najszybciej tylko po to, by wypuścić na zewnątrz psa. Połączenie naszych rozwiązań z centralą zarządzającą pozwala sterować drzwiami i oknami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do internetu. Dzięki czemu w dowolnej chwili możemy np. wypuścić do ogrodu czworonoga. Dodatkowo możemy również sprawdzić stan okien i drzwi – otwarte/zamknięte. Drzwi tarasowe mogą zostać wyposażone w czytnik linii papilarnych, dzięki czemu możemy otworzyć je od zewnątrz. Innowacyjne technologie wkraczają też do zwykłych domów, zmieniając je w domy przyszłości. Zwykłe codzienne sytuacje są dowodem na to, że tego typu rozwiązania są nam potrzebne – dzięki nim czujemy się bezpiecznie i komfortowo.

 

open