Home Builder 4Young Architects PROJEKTOWANIE: NIE TYLKO ARCHITEKTURA (DMA NA POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ)
PROJEKTOWANIE: NIE TYLKO ARCHITEKTURA (DMA NA POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ)
0

PROJEKTOWANIE: NIE TYLKO ARCHITEKTURA (DMA NA POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ)

0
0

3 kwietnia 2019 odbył się  ostatni Dzień Młodego Architekta organizowany w tej edycji Programu Builder for the Young Architects przez miesięcznik „Builder”. Tym razem  gościliśmy na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Dnień Młodego Architekta rozpoczął dr. inż. ach. Andrzej Dudziński z Katedry Projektowania Architektonicznego Politechniki Białostockiej, który wygłosił wykład inauguracyjny pod tytułem
„Szkoły w dużych miastach na przykładzie Nowego Jorku”.

Studenci mieli okazję wziąć udział w wykładach prowadzonych przez wybitnych architektów. Arch. Marcin Grzelewski, Współwłaściciel pracowni APA Wojciechowski Architekci wystąpił z wykładem pt. „Projektowanie: nie tylko architektura”.  Arch. Marcin Sadowski z pracowni JEMS Architekci natomiast – „Inspiracje/Realizacje”. Uczestnicy DMA mogli zdobyć Szkicowniki oraz inne publikacje „Buildera” przydatne dla studentów.

Kolejne wykłady były prowadzone przez inżynierów i architektów reprezentujących największe firmy z branży budowlanej i architektonicznej: PONZIO Polska Sp. z o.o., H+H Polska Sp. z o.o., Peri Polska Sp. z o. o., Ruukki Polska. Prelegenci mówili o rozwiązaniach i technologiach w nowoczesnym budownictwie oraz wyzwaniach architektonicznych XXI wieku.

W programie znalazły się także warsztaty z programu ARCHICAD, które poprowadził arch. Łukasz Staśkiewicz z WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. Uczestnicy uczyli się między innymi o zaawansowanych sposobach modelowania elementów budynku oraz o współpracy i koordynacji międzybranżowej w ARCHICADzie.

Podczas DMA odbyły się konsultacje branżowe z partnerami strategicznymi programu Builder for the Young Architects: H+H Polska Sp. z o.o.,  PONZIO Polska Sp. z o.o., Saint Gobain Building Glass Polska, Klinkier Przysucha SA., SSAB Poland Sp. z o.o. Studenci mogli porozmawiać z architektami, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są potrzebne przy projektowaniu.

open