Home News GRUPA BUMA NIE ZWALNIA TEMPA – KOLEJNY BUDYNEK W KOMPLEKSIE DOT OFFICE
GRUPA BUMA NIE ZWALNIA TEMPA – KOLEJNY BUDYNEK W KOMPLEKSIE DOT OFFICE
0

GRUPA BUMA NIE ZWALNIA TEMPA – KOLEJNY BUDYNEK W KOMPLEKSIE DOT OFFICE

0
0

Grupa BUMA na terenie kompleksu biurowego Dot Office realizuje trzy kolejne budynki o powierzchni 37 tys. mkw. Budowa pierwszego z nich – L1 o pow. 13 tys. mkw. dobiega już końca. Docelowo w kompleksie Dot Office powstanie ponad 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

Budynek L1 to już dziewiąty z budynków Dot Office, kompleksu realizowanego przez Grupę BUMA na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego przy ul. Czerwone Maki i ul. Podole.
Na sześciu kondygnacjach zaprojektowano 13 tys. m.kw powierzchni biurowej uzupełnionej o funkcję handlowo-usługową na parterze. Budynek został zaprojektowany tak, aby elastycznie dostosowywać się do potrzeb najemcy. Powierzchnia najmu typowej kondygnacji to 2,5 tys. m.kw, natomiast możliwość połączenia przewiązką z planowanym budynkiem L2 pozwala uzyskać aż 5 tys. m.kw. powierzchni na jednej kondygnacji. Takie rozwiązanie pozwala najemcy na uzyskanie łącznie powierzchni 23,5 tys. m.kw.

Grupa BUMA zapewnia swoim najemcom nowoczesne rozwiązania na terenie kompleksu. Inwestor zadbał o strefy zielone i miejsca odpoczynku dla przyszłych użytkowników budynku, m.in. w ciekawy sposób zostały zaaranżowane schody pomiędzy budynkami L1 i L2, stanowiąc jednocześnie miejsce relaksu. Z myślą o rowerzystach powstały parkingi rowerowe, szatnie z prysznicami oraz suszarnie. Kompleks posiada bezpośredni dostęp do miejskich ścieżek rowerowych, a na jego terenie zlokalizowana jest stacja rowerów miejskich Wavelo. Budowa budynku L1 zakończy się w IV kwartale 2019 roku, a budynki L2 i M posiadają już pozwolenie na budowę. Autorem projektu jest uznana pracownia architektoniczna Medusa Group.

Dot Office to nie tylko miejsce pracy, ale także liczne usługi towarzyszące, które ułatwiają pracownikom organizację życia codziennego. Znajduje się tu: przedszkole, klinika medyczna,  fitness klub, fryzjer, sklep spożywczy, piekarnia, kawiarnia, kilka restauracji, kiosk, bankomat, paczkomat oraz nowopowstała stacja rowerowa. Deweloper przykłada również dużą wagę do zagospodarowania zewnętrznego – pomiędzy budynkami znajdują się strefy relaksu, zapewniające pracownikom możliwość odpoczynku w otoczeniu zieleni. W bliskiej odległości od kompleksu znajduje się wielostanowiskowy parking naziemny funkcjonujący w systemie Park & Ride oraz węzeł komunikacji miejskiej „Czerwone Maki” z szybkim tramwajem do centrum. Deweloper na własny koszt zrealizował też drogę łączącą ul. Podole z ul. Mochnaniec. Dzięki nowemu połączeniu zwiększył się komfort codziennych dojazdów i wyjazdów, usprawniając komunikację na terenie znajdującej się tu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Grupa Buma – inwestor, deweloper, generalny wykonawca inwestycji i zarządca nieruchomości, lider na lokalnym rynku obiektów biurowych. Przez ponad dwie dekady działalności BUMA oddała do użytku ponad
250 000 m² powierzchni biurowej, m.in.: Buma Square, Onyx, Rondo Business Park, Quattro Business Park z budynkiem Five, Green Office, Aleja Pokoju 5 czy kompleks biurowy Dot Office. Aktualnie trwają prace nad kompleksami biurowymi: Tertium Business Park przy ul. Lublańskiej 34 (www.tertiumbusinesspark.pl ) oraz Wadowicka 3 przy ul. Wadowickiej 3 (www.wadowicka3.pl) a także Cu Office we Wrocławiu (www.cuoffice.pl). W portfolio Grupy BUMA znajduje się także wiele realizacji mieszkaniowych.

open