Home Aktualności I KONFERENCJA OKNO NA BUDOWNICTWO
I KONFERENCJA OKNO NA BUDOWNICTWO
0

I KONFERENCJA OKNO NA BUDOWNICTWO

0
0

Dnia 12 kwietnia 2019 roku, w Bytowie, w Europejskim Centrum Stolarki firmy Drutex S.A., odbyła się I studencka konferencja „Okno na Budownictwo”. Organizatorem konferencji z ramienia Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska był dr inż. Marcin Szczepański oraz koło Naukowe “KOBRA”. Drugim organizatorem konferencji była Firma Drutex S.A, natomiast patronem wydarzenia był miesięcznik BULDER. Udział w wydarzeniu wzięli reprezentujący studenci reprezentujący Politechnikę Gdańską , Politechnikę Krakowską oraz ZUT w Szczecinie.

W ramach otwarcia konferencji, dyrektor marketingu firmy Drutex S.A. zapoznał zgromadzonych z działalnością firmy. Po prelekcji przyszedł czas na prezentacje przygotowane przez uczestników. Ich wspólnym mianownikiem były nowoczesne technologie oraz duży nacisk kładziony na ekologiczne aspekty budownictwa. Prezentacje pod kątem merytorycznym oceniało jury składające się z wykładowców Politechniki Gdańskiej, ZUT w Szczecinie oraz dyrektora marketingu firmy Drutex S.A. Cztery najlepsze zespoły przechodziły do etapu drugiego, którym były Debaty Oksfordzkie. Przed przystąpieniem do debat, uczestnicy konferencji zostali oprowadzeni po nowoczesnych halach produkcyjnych oraz zakładowym laboratorium firmy Drutex S.A.

W finałowym starciu spotkali się członkowie Koła Naukowego „KOBRA” opowiadający się za stolarką okienną i drzwiową z drewna oraz reprezentanci ZUT w Szczecinie. Finałowym zadaniem obu drużyn było przekonanie jury i uczestników do wspieranych przez siebie tez. Drużyną zwycięską okazał się zespół złożony z członków Koła Naukowego „KOBRA” reprezentujący Politechnikę Gdańską. Ponadto trzy finałowe drużyny otrzymają od miesięcznika BUILDER możliwość opublikowania wersji papierowych magazynu tematów prezentacji wygłaszanych podczas konferencji.

Tytuły zwycięskich prac:

1) Analiza czasowo kosztowa możliwości uzyskania standardu pasywnego budynku na wybranym przykładzie.

2) Izolacyjność termiczna przegrody wykonanej metodą druku 3D z zastosowaniem inteligentnego okna

3) Wybrane zastosowania tworzyw sztucznych w budownictwie

 

open