Home News 6 ZALET, ZA KTÓRE POKOCHASZ INTELIGENTNY DOM
6 ZALET, ZA KTÓRE POKOCHASZ INTELIGENTNY DOM
0

6 ZALET, ZA KTÓRE POKOCHASZ INTELIGENTNY DOM

0
0

Przyszłość, o której myślisz, że dopiero się wydarzy dzieje się już teraz. Najnowocześniejsze rozwiązania sprawiają, że tak ważne dla każdego miejsce jakim jest dom staje się naprawdę funkcjonalne i coraz bliższe naturze. Dzięki technikom stosowanym w postępowym budownictwie do mieszkania aż chce się wracać, a życie w nim jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Domy przyszłości to miejsca ekologiczne i bezpieczne. Oto 6 największych plusów inteligentnego domu.

Bezpieczeństwo

Rewolucyjne pomysły stosowane w inteligentnych domach pozwalają zwiększyć ochronę i komfort mieszkańców. Tradycyjne drzwi otwierane tylko za pomocą klucza odchodzą w niepamięć. Popularne stały się narzędzia biometrycznej kontroli dostępu, takie jak czytnik linii papilarnych, klawiatura kodowa, RFID czy Bluetooth. Okna i drzwi tarasowe ulegają procesowi automatyzacji. Dzieje się to za sprawą napędów i siłowników, które posiadają możliwość połączenia z centralą zarządzającą, dzięki czemu możliwe jest sterowanie za pomocą tabletu, telefonu czy komputera z dowolnego miejsca na ziemi pod warunkiem posiadania dostępu do Internetu.

Zmniejszenie wydatków

Budowa domu opartego na innowacyjnych rozwiązaniach jest droższa od tradycyjnego budynku, ale bardzo szybko zaczyna się zwracać. Oszczędności na poziomie kilkudziesięciu procent przynosi system sterowania ogrzewaniem. Rachunki za prąd pozwala zmniejszyć także inne innowacyjne rozwiązanie – automatyczne sterowanie oświetleniem.

Wygoda i komfort życia

Współczesne technologie sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze na każdym kroku.

Możliwość otwierania okien czy drzwi za pomocą aplikacji w telefonie to wygoda, ale też poprawa jakości życia. Inteligentny dom pozbawiony barier architektonicznych jest ogromnym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych, dzieci i seniorów. Dzięki inteligentnym i zautomatyzowanym rozwiązaniom np. otwieranie dużych i ciężkich drzwi tarasowych przestaje być barierą. Są też oczywiście technologie, które po prostu pomagają na co dzień, jak okno wyposażone w siłownik wraz z czujką pogodową na dachu lub elewacji połączone z centralą zarządzającą. W razie deszczu lub silnego wiatru zamknie się samo – tłumaczy Szymon Krauze, Marketing Manager z GU Polska, producent innowacyjnych rozwiązań systemowych dla okien i drzwi.

Dom dostosowany do Twoich potrzeb

Nowoczesne budynki programowane są z myślą o mieszkańcach, dlatego dopasowują się do ich indywidualnych potrzeb. Potencjał jest coraz większy: sterowanie natężeniem światła czy temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, możliwość otwierania drzwi telefonem, czy zdalne wyprowadzanie psa do ogrodu. Każdy może ustalić w inteligentnym domu najlepszy dla niego scenariusz. Temperatura podwyższy się zaraz po przebudzeniu, rolety odsuną o ustalonej porze, automatyczne otwieranie okien pozwoli przewietrzyć dom kiedy przebywamy w pracy.

Bliskość natury

Duże panoramiczne przeszklenia stosowane w nowoczesnym budownictwie pozwalają zaprosić przyrodę do domu oraz zapewniają maksymalną ilość naturalnego światła. Zaawansowane technologie, takie jak automatyczne drzwi tarasowe z wbudowanym napędem, zadziałają nawet w przypadku braku prądu, ponieważ mogą być zasilane za pomocą specjalnie zaprojektowanych wbudowanych akumulatorów – HS ePOWER.

 

Internet rzeczy dla domu

Przedmioty, które mamy w domach, dzięki podłączeniu do internetowej sieci, przesyłają między sobą dane skutecznie zwiększając naszą ochronę. Jednym z obszarów, w których tak zwany Internet rzeczy rozwija się szczególnie intensywnie jest właśnie inteligentne budownictwo. Zintegrowane systemy zarządzania znajdującymi się wewnątrz instalacjami zaprzęgają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w służbie naszego bezpieczeństwa, wprowadzają do wnętrz postępowe techniki i znoszą architektoniczne bariery. Dla zainteresowanych nowymi rozwiązaniami to najlepsze pole do obserwacji i możliwość bycia na bieżąco z aktualnymi trendami.

open