Home News UROCZYSTE WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD NOWĄ FABRYKĘ
UROCZYSTE WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD NOWĄ FABRYKĘ
0

UROCZYSTE WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD NOWĄ FABRYKĘ

0
0

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowoczesną fabrykę konstrukcji modułowych Grupy Pekabex na terenie PSSE


11 czerwca został wmurowany kamień węgielny pod piąty, nowoczesny zakład prefabrykacji Grupy Kapitałowej Pekabex przy udziale Zarządu, Pracowników oraz zaproszonych gości.

Wśród uczestników znaleźli się: Pan Piotr Borawski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, Pan Maciej Grabski, główny akcjonariusz Pekabex i Prezes Olivia Business Centre, przedstawiciele pomorskich organizacji biznesowych, firm i lokalnej społeczności.

Na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna elementów konstrukcyjnych do modułowego budownictwa mieszkaniowego. Dzięki ich zastosowaniu czas powstawania domów znacząco się skraca, a ich jakość wzrasta. Zalety nowoczesnego budownictwa modułowego są szeroko znane na świecie, a duża część produkcji fabryki istniejącej obecnie w Gdańsku – Kokoszkach jest wykorzystywana do budownictwa mieszkaniowego w Skandynawii. Otwarcie fabryki zaplanowane jest na grudzień 2019 r.

O Pekabex

Grupa Pekabex jest liderem nowoczesnego budownictwa modułowego w Polsce. Dostarcza kompleksowe rozwiązania w  zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów, w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych. Produkcja realizowana jest w czterech fabrykach zlokalizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) oraz Bielsko-Białej. Grupa działa na rynku polskim i za granicą od 47 lat, zatrudnia ponad 2.000 osób, w tym wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską. Obecnie łączne roczne moce produkcyjne Grupy Pekabex wynoszą około 138 000 m3 elementów strukturalnych oraz 60 000 m3 płyt. W lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem Grupy Pekabex jest osiągnięcie pozycji znaczącego gracza  na rynku europejskim

open