Home Aktualności LOGIKAL & BIM – WYŻSZY POZIOM PROJEKTOWANIA
LOGIKAL & BIM – WYŻSZY POZIOM PROJEKTOWANIA
0

LOGIKAL & BIM – WYŻSZY POZIOM PROJEKTOWANIA

0
0

BIM, czyli Technologia modelowania informacji o budynkach (ang. Building Information Modelling) wzbudza coraz większe zainteresowanie w polskiej branży budowlanej. Coś, co jeszcze niedawno było nowością i ciekawostką, staje się standardem. Jednoczesna współpraca wszystkich ludzi zaangażowanych w projekt budowlany, wprowadzanie zmian na bieżąco i równoczesny dostęp do informacji są na wyciągnięcie ręki. Łatwo zauważyć, że kłopoty z koordynacją pomiędzy kontrahentami odchodzą w zapomnienie.

Dzięki pracy w oparciu o BIM, pakiet dostępnych „od ręki” danych powiększa się imponująco. Pełen cykl życiowy budynku, jego obsługa, rozbiórka w przyszłości, rozplanowanie architektury, współczynniki przenikania ciepła oraz wiele innych informacji dostępnych zawsze dla każdego. Taki sposób opracowania i realizacji, to wielki krok w stronę tworzenia tzw. projektów zrównoważonych, które w warunkach wysokich kosztów pracy i obsługi inwestycji pozwalają na znaczne obniżenie kosztów.

LogiKal poprzez swoją interoperacyjność umożliwia pełną integrację z systemami BIM, a co za tym idzie, ekspresowy import oraz eksport danych dotyczących okien, drzwi i fasad. Tym prostym sposobem daje swoim użytkownikom obszar do budowy przewagi konkurencyjnej poprzez możliwość uczestnictwa w dużych projektach. Zmiana systemu profili? Modyfikacja wymiarów? Wizualizacja projektu na elewacji? Modelowanie 3D? Nie ma nic prostszego!

open