Home News TUBĄDZIN PODSUMOWUJE TRENDY NA TARGACH CERSAIE W BOLONII
TUBĄDZIN PODSUMOWUJE TRENDY NA TARGACH CERSAIE W BOLONII
0

TUBĄDZIN PODSUMOWUJE TRENDY NA TARGACH CERSAIE W BOLONII

0
0

Na jednej z najważniejszych imprez branżowych na świecie Ceramika Tubądzin zaprezentowała nowatorskie połączenie płytki z meblami, 40 nowych wzorów oraz pokazała że doskonale wpisuje się w trendy w branży.

W tym roku na International Exhibition of Ceramic Tile and Bathroom Furnishings (Międzynarodowych Targach Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek) króluje rozmaitość kształtów, kolorów i formatów. Od płyt wielkoformatowych po małe płytki w kształtach cegiełek, heksagonów itp. Wyraźnie jednak widać kilka wyróżniających się trendów w designie, w które doskonale wpisała się propozycja Ceramiki Tubądzin.

Przede wszystkim nadal obowiązują kierunki bliskie naturalnym surowcom – wyrazistym kamieniom, bursztynom wyjętym z wody, szorstkim, nadmorskim skałom. Nie mija także moda na lastryko oraz ponadczasowa elegancja czarnych kamieni szlachetnych.

Absolutnym hitem na 200 m2 stoiska Grupy Tubądzin (nr 15, w hali E20) okazały się efekty współpracy Ceramiki Tubądzin z firmą ernestrust – „Tubądzin Ceramic Kitchen by ernestrust” – kuchnia z kolekcji Q7, której meble zostały obłożone wielkoformatowymi płytami gresowymi z kolekcji płytek ceramicznych Black Pulpis, kreacji Macieja Zienia oraz sypialniana szafa wyłożona płytką Duke Stone, również z kolekcji stworzonej przez tego projektanta. W ekspozycji zwiedzający podziwiają również różową płytkę Polvere z kolekcji Cielo e Terra, kreacji Doroty Koziara, która pokrywa kuchenną wyspę. Klimat całości dopełniają akcenty różowego złota w postaci uchwytów wyspy oraz ażurowego regału, którego plecy wypełnia miedziane lustro. Goście targów mogą zobaczyć więc płytki kreacji cenionych projektantów w zupełnie innej niż dotąd odsłonie.

Targi okazały się, patrząc po frekwencji, ogromnym sukcesem. Aczkolwiek stwierdzamy, że nasze stoisko – choć duże, nie było w stanie obsłużyć tak wielkiej ilości gości. W przyszłym roku będziemy się starać o jeszcze obszerniejszą przestrzeń, by pokazać więcej i przyjąć większą ilość gości. Na pierwsze efekty i dokładne podsumowanie przyjdzie nam chwilę poczekać. Nasi przedstawiciele na bieżąco zbierali opinie klientów, dzięki czemu wiemy, że nasza oferta w tym roku nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale także pokazuje na jakim poziomie zaawansowania technicznego jest nasz produkt. Z kolei dzięki prezentacji naszych płyt jako okładzin meblowych zdobyliśmy zainteresowanie nowego segmentu klientów, wielu nowych partnerów i podwoiliśmy zainteresowanie zagranicznych kontrahentów – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin.

 

Płytka z kolekcji Pastel Flowers

Wśród najnowszych trendów na bolońskich targach wyraźnie zauważyć można zwrot w kierunku manufaktury, artystycznych płytek jakby ręcznie malowanych, odzwierciedlających znaki natury – kwiaty, ptaki, barwne plamy kolorowych pól. Ceramika Tubądzin pokazała ten trend w kilku kolekcjach, m.in. w Pastel Flowers. Można także bardzo dobrze zobaczyć trend „natury w powiększeniu” – przeskalowanych wzorów na kamieniach, wyraźnych żył w  marmurze, patrzenia na przyrodę przez lupę.

Na targach Cersaie Grupa Tubądzin zaprezentowała 4 premierowe kolekcje Macieja Zienia dla przestrzeni łazienkowej, w tym płytki Scoria, imitujące naturalny kamień, z bardzo  efektowną, trójwymiarową dekoracyjną płytką. Wszystkie nowe kolekcje projektanta pokazane na targach mają modny obecnie wymiar 33×90 cm. Wielki format gości już bowiem na dobre na salonach, a indywidualni klienci korzystają z niego coraz odważniej – nie tylko na posadzkach, w postaci płyt gresowych, ale też na ścianach. Dlatego wśród 40 propozycji nowych wzorów Grupy Tubądzin znajdzie się ponad 20 propozycji dla płytek wielkoformatowych. Znajdziemy wśród nich kolekcje inspirowane naturalnym bursztynem w dwóch wersjach kolorystycznych (White oraz Orange Amber), a także płytki imitujące opal –najbardziej fascynujący i jeden z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie mieniący się wieloma kolorami i często uważany za amulet szczęścia (kolekcja Opal na zdjęciu poniżej).

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Targi Cersaie to najważniejsza międzynarodowa impreza prezentująca rozwiązania wykorzystujące płytki ceramiczne w różnych przestrzeniach oraz przybliżająca najnowsze trendy w wyposażeniu łazienek. Co roku spotykają się na niej projektanci, architekci, inwestorzy, kupcy, wszyscy zainteresowani rozwojem branży łazienkowej O znaczeniu tego wydarzenia świadczy obecność ponad 112.000 uczestników, z których połowa to goście zagraniczni oraz 840 wystawców, z czego 314 spoza Włoch. Najbardziej znani światowi producenci prezentują swoje kolekcje płytek ceramicznych każdej wielkości, a także tapet, powierzchni drewnianych, mebli łazienkowych, pryszniców, saun, wanien, kranów i armatury łazienkowej.

Firma ernestrust jest ekspertem w dziedzinie tworzenia wnętrz kuchennych w segmencie premium z 50-letnim doświadczeniem. Projektanci firmy wierzą, że kuchnia to coś więcej niż pomieszczenie – to serce domu wypełnione codziennością, ciepłem i emocjami jego mieszkańców. Wizją firmy ernestrust jest tworzenie wnętrz kuchennych dla ludzi wymagających, ceniących sobie profesjonalizm. Stawia ona na ponadczasowy design, który przez swoją użyteczność staje się elementem funkcjonalnym kuchni oraz precyzję wykonania przy użyciu najwyższej klasy materiałów, których eksperci firmy poszukują na całym świecie. Ernestrust wierzy, że połączenie tych wszystkich elementów tworzy wyjątkowe miejsce. Miejsce, od którego zaczyna się najważniejsza przestrzeń na świecie – własny dom. 0d 50 lat firma podąża za nowoczesnymi rozwiązaniami jednocześnie łącząc wieloletnią tradycję z innowacyjnością. Wnętrza kuchenne oferowane przez ernestrust to połączenie wyjątkowości, indywidualizmu, nowoczesnego i eleganckiego wzornictwa oraz perfekcji zachowanej w dbałości o najmniejszy szczegół i detal.

 

open