Home Architecture Design MAŁECCY BIURO PROJEKTOWE JOANNA I WOJCIECH MAŁECCY
0

MAŁECCY BIURO PROJEKTOWE JOANNA I WOJCIECH MAŁECCY

0
0

Joanna i Wojciech Małeccy
Architekci, od 1997 r. współtworzą pracownię MAŁECCY biuro projektowe. W 1995, konkurując z ponad 1700 uczestnikami, otrzymali swoje pierwsze studenckie wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na Centrum Studiów Religijnych i Kulturowych na wyspie Itshukushima w Japonii. Po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej założyli własne biuro. Od tamtego czasu zrealizowali szereg obiektów: osiedla mieszkaniowe – Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej, nagrodzoną w 2012 Enklawę Modernistyczną w Katowicach, polskie placówki dyplomatyczne (Nigeria, Szwecja, Dania, Ukraina, Rosja), obiekty sportowe, hotelowe, edukacyjne – m.in. nagrodzone w 2013 roku Centrum Sportowe Bażantowo. Chętnie podejmują wyzwania współtworzenia wieloobiektowych założeń projektowych, m.in.: Zespół budynków biurowych Ratusza Marszałkowskiego w Krakowie (razem z Horizone Studio) czy wielokrotnie nagradzany budynek nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach (wspólnie z BAAS z Katalonii i Grupa 5 Architekci z Warszawy).

Wojciech Małecki przez wiele lat był członkiem zarządu Katowickiego Oddziału SARP. W latach 2004–2014 był kuratorem znanego w środowisku cyklu wykładów Mistrzowie Architektury. Obecnie oboje są sędziami konkursowymi SARP.

Prywatnie są małżeństwem, rodzicami czwórki dzieci.

Fot. Teodor Klepczyński/POLITYKA


Cały artykuł do znalezienia za darmo w wersji cyfrowej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Builder Polska z App Store, Google Play lub wejść na naszą stronę e.buildercorp.pl i zarejestrować się.

 

open