Home Sport&Rekreacja NOWA SALA GMINASTYCZNA W BYDGOSZCZY
NOWA SALA GMINASTYCZNA W BYDGOSZCZY
0

NOWA SALA GMINASTYCZNA W BYDGOSZCZY

0
0

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy.

Inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł. W sali sportowej znajduje się boisko o wymiarach około 19 na 36 metrów oraz trybuna na ponad 120 widzów. Na niższym poziomie znajduje się mniejsza sala gimnastyczna z możliwością podziału na dwie, siłownia, pokój trenerów, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenia techniczne oraz  zaplecze szatniowo-sanitarne. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z zewnątrz projekt uwzględnia sąsiedztwo zabytkowych kamienic, tak by hala pasowała do otoczenia. Stąd na elewacji zastosowano panele o chropowatej fakturze oraz tynk w kolorze ceglastym.  Hala sportowa jest połączona łącznikiem z budynkiem szkoły. Teren przyległy do hali został uporządkowany, pojawiły się nowe ławki wzdłuż alejki z naturalnej nawierzchni.

Prace budowlane przy nowej sali rozpoczęły się latem 2018 roku. Wymagały wcześniejszych rozbiórek obiektów gospodarczych oraz starej sali, która nie spełniała już nowych standardów. Inwestycji kosztowała 12 mln zł. Miasto złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie inwestycji w kwocie 2,5 mln zł w ramach Programu „Sportowa Polska”.

źródło: http://www.bydgoszcz.pl

open