Home News UNIBEP SA KUPIŁ RESPIRATOR
UNIBEP SA KUPIŁ RESPIRATOR
0

UNIBEP SA KUPIŁ RESPIRATOR

0
0

Unibep SA przekazał 60 tysięcy złotych szpitalowi w Bielsku Podlaskim na zakup respiratora. – To nasz obowiązek, wpisujący się w naszą filozofię prospołecznego działania – mówi Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA.

W piątek, 27 marca 2020 r. Bożena Grotowicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, przysłała na ręce prezesa Unibep SA prośbę dotyczącą sfinansowania respiratora na potrzeby szpitala. ”Szpital w Bielsku Podlaskim został postawiony decyzją wojewody podlaskiego w stan podwyższonej gotowości. Dotychczas oddziały zakaźne nie były wyposażone w sprzęt typu respiratory, bo nie było takiej potrzeby. Obecnie w obliczu narastającej epidemii, jest to jedno z najbardziej niezbędnych urządzeń do ratowania życia ludzkiego” – napisała w swoim liście dyrektorka szpitala.

Decyzja była szybka – już w piątek po południu w gronie zarządu zapadła decyzja o przekazaniu pieniędzy na zakup respiratora, a w poniedziałek przelew został zrealizowany.

– Unibep SA zawsze był i zawsze będzie odpowiedzialną społecznie firmą – mówi Leszek Gołąbiecki. – Wszyscy widzimy, jak rosną statystyki zachorowań na koronawirusa w Polsce. Także na Podlasiu jest coraz więcej takich przypadków, więc wszyscy musimy zadbać o to, by szpital w Bielsku był jak najlepiej zaopatrzony w sprzęt, który ratuje zdrowie i życie.

Jak dodaje, od lat Unibep SA wspiera wiele inicjatyw prospołecznych. – Mamy świadomość, że jesteśmy częścią społeczności i jeśli w jakiś sposób możemy pomóc, robimy to – twierdzi.

31 marca na stronie internetowej Szpitala w Bielsku Podlaskim pojawiło się podziękowanie dla Unibep SA. „Bardzo dziękujemy za ten piękny gest jedności i solidarności wobec walki z epidemią. Państwa wsparcie jest dla nas cenne i wzmacniające. Dziękujemy!” – czytamy.

 

open