Home Topbuilder GENERALNE WYKONAWSTWO CENTRUM BADAWCZO-ROZWOJOWEGO W ŁODZI
GENERALNE WYKONAWSTWO CENTRUM BADAWCZO-ROZWOJOWEGO W ŁODZI
0

GENERALNE WYKONAWSTWO CENTRUM BADAWCZO-ROZWOJOWEGO W ŁODZI

0
0

Firma MCKB Sp. z o.o. była generalnym wykonawcą budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., znajdującego się przy ul. Lodowej 103 w Łodzi. Roboty budowlane trwały 16 miesięcy, a uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce 14 października 2019 roku. 

Budownictwo to dla nas znacznie więcej niż wznoszenie solidnych konstrukcji. Cieszę się, że udało nam się stworzyć zarówno przyjazną przestrzeń dla pracowni ków firmy BSH, jak i kolejne miejsce, w którym nasz klient może rozwijać swoją działalność biznesową, mówi Piotr Grabowicz, prezes zarządu MCKB.

Wybudowany przez MCKB Sp. z o.o. pięciokondygnacyjny obiekt biurowy jest siedzibą nowoczesnego ośrodka badawczo-rozwojowego. Znajdują się w nim laboratoria oraz stanowiska do badań i testów innowacji. Powstał on z myślą o rozwoju pralek i suszarek produkowanych w fabrykach BSH na całym świecie. Są w nim opracowywane, testowane, a następnie przygotowywane do wdrożenia do produkcji innowacyjne rozwiązania dla tych urządzeń.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 10 220 m2, powierzchnia zabudowy 2 430 m2, a kubatura 57 100 m3. Obiekt jest bardzo interesujący pod względem architektonicznym. Czterokolorowe oznaczenia pięter nawiązują do Łodzi jako Miasta Czterech Kultur. Do konstrukcji budynku użyto najwyższej jakości materiałów, pozwalających zminimalizować utratę ciepła przy jednoczesnym ograniczeniu hałasu. Beton, cegła, elementy stalowe, widoczne instalacje sanitarne i elektryczne, wykonane z zachowaniem najwyższej estetyki i precyzji, w połączeniu z nowoczesnymi detalami ze szkła i paneli kompozytowych, nadają wnętrzom industrialny charakter. Wewnętrzne patio, zakończone pełnym przeszkleniem w połaci dachowej, stanowi serce komunikacyjne budynku. Nowoczesna fasada, wykonana z wykorzystaniem indywidualnie dobranych rozwiązań, opartych na szkle, panelach kompozytowych oraz stalowych okładzinach perforowanych, decyduje o unikatowym charakterze obiektu.

POBIERZ PREZENTACJĘ

open