Home Architecture Design NAWIERZCHNIE SZYTE NA MIARĘ
NAWIERZCHNIE SZYTE NA MIARĘ
0

NAWIERZCHNIE SZYTE NA MIARĘ

0
0

W ofercie CEMEX poza gamą standardowych betonów towarowych można znaleźć szereg produktów specjalistycznych, których zastosowania wybiegają poza typowe konstrukcje żelbetowe czy betonowe. Wśród nich jednym z ciekawszych rozwiązań są betony dekoracyjne DECO STONE.

W niemal każdym obiekcie budowlanym przewidziane są zewnętrzne nawierzchnie utwardzone. Przestrzenie dla pieszych, parkingi czy podjazdy wymagają stosowania materiałów trwałych, bezpiecznych, ale również estetycznych. Po latach dominacji płyt chodnikowych, a następnie kostki brukowej, wraca moda na stosowanie elementów wielkopowierzchniowych. Wyjątkową odmianą tego rodzaju rozwiązania są nawierzchnie betonowe DECO STONE.

Monolitycznie
Tym, co odróżnia produkty DECO STONE od innych nawierzchni wykonanych z dużych elementów, jest monolityczny charakter. Oznacza to, że warstwy wierzchnie nie są układane z elementów prefabrykowanych, lecz wykonywane bezpośrednio na budowie. Daje to możliwość tworzenia przestrzeni o największym dostępnym module, sięgającym nawet 4,8 m. Tego rodzaju chodniki czy drogi mają zupełnie inną estetykę niż te wykonane nawet z największych dostępnych na rynku elementów prefabrykowanych. Jak to możliwe? Nawierzchnie betonowe DECO STONE są wykonywane
bezpośrednio na budowie przy zastosowaniu specjalistycznych mieszanek betonowych o parametrach betonu drogowego. W zależności od obciążeń projektuje się je o grubości 10–20 cm. Technologiczny wymóg wykonywania dylatacji definiuje ich rozstaw jako 22–24 grubości płyty, co przy 20 cm oznacza właśnie 480 cm. Warto wspomnieć, że ścieżki przeznaczone do ruchu pieszego nie wymagają takiej grubości – wystarczy 10 cm. Wtedy siatka dylatacji nie powinna przekroczyć 240 cm. (Więcej…)

 


UWAGA

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!
Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej:

na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App Store i Google Play

do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl

open