Home Builder 4Young Engineers WYNIKI KONKURSU “WIDOKÓWKA Z WAKACJI INŻYNIERA”
WYNIKI KONKURSU “WIDOKÓWKA Z WAKACJI INŻYNIERA”
0

WYNIKI KONKURSU “WIDOKÓWKA Z WAKACJI INŻYNIERA”

0
0

Na początku tego lata zapytaliśmy Was, w jaki sposób w tym roku spędzacie wakacje i zaprosiliśmy do przesyłania  nam wakacyjnych zdjęć przedstawiających obiekty  lub miejsca interesujące z punktu widzenia inżyniera. Bardzo dziękujemy za liczne zgłoszenia! Pora pokazać najciekawsze widokówki. Odsuńmy na chwilę perspektywę zbliżającej się jesieni i jeszcze przez moment pomyślmy o wakacjach, oglądając trzy równorzędnie wyróżnione przez nas zdjęcia.

Z wyróżnionymi osobami skontaktujemy się osobiście, żeby ustalić sposób przekazania nagród, którymi są publikacje z biblioteki Buildera. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają w pierwszej kolejności NOTATNIK INŻYNIERA, który ukaże się z początkiem roku akademickiego.

Olek Bachrouch

Kościół Górski Naszego Zbawienia, powszechnie znany jako Świątynia Wang uznawany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce. Konstrukcja kościoła została wykonana z sosny norweskiej nasyconej żywicą. Wszystkie połączenia zrealizowano przy pomocy drewnianych złączy ciesielskich – nie użyto żadnych gwoździ. Co ciekawe, w bryle świątyni można dopatrzyć się charakterystycznych motywów Wikingów. Kościół kształtem przypomina kilkukondygnacyjny okręt z masztem w centralnej części oraz sterczynami w formie smoczych głów.

Bartosz Niewczas

Mam na imię Bartek i jestem studentem studiów magisterskich budownictwa. Po wyczerpującym semestrze postanowiłem zregenerować swoje baterie na Mazurach, a dokładniej w urokliwej miejscowości jaką są bez wątpienia Mikołajki. Podczas wieczornego spaceru w pobliżu jeziora Tałty zobaczyłem koparkę i pomimo urlopu od razu włączył mi się syndrom budowniczego. Nie obeszło się bez wejścia na koparkę i zrobienia tego oto zdjęcia. To właśnie słońce daje mi energię, dlatego bardzo cenię sobie każdą próbę jego uchwycenia.

Karol Michaluk

“Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju.  Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej 49,5 metrowa wieża o  wyjątkowej, drewnianej konstrukcji  i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna”. Budowę wieży rozpoczęto w 2017 i otwarta została 19 sierpnia 2019. Wieża ma wysokość 49,5 m i prowadzi do niej specjalnie skonstruowana stopniowo wznosząca się drewniana ścieżka podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Ścieżka o łącznej długości 1030 m umiejscowiona w koronach drzew pozwala na podziwianie walorów krajobrazowych okolicy. Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Do budowy wieży i ścieżki użyto drewno robinii akacjowej.

 

open