Home News CEMEX zaangażowany w budowę trasy S61 Via Baltica
CEMEX zaangażowany w budowę trasy S61 Via Baltica
0

CEMEX zaangażowany w budowę trasy S61 Via Baltica

0
0

Nabierają tempa prace na budowie kluczowej trasy drogowej w Polsce Wschodniej – drogi ekspresowej S61 w ramach międzynarodowego szlaku transportowego Via Baltica. CEMEX jest zaangażowany w budowę trasy. Firma dostarcza wysokiej jakości materiały i usługi związane z produkcją i dostawą betonu towarowego dzięki Mobilnej Wytwórni Betonu Towarowego zlokalizowanej przy placu budowy odcinka Stawiski-Szczuczyn. Na budowę pięciu odcinków drogi ekspresowej S61 CEMEX dostarczy także cement z Cementowni w Chełmie.

Beton z Mobilnych Wytwórni Betonu – sprawność i wysoka jakość CEMEX

CEMEX Polska dostarczy ok. 105 tys. metrów sześciennych betonu na budowę nawierzchni betonowej na 18-kilometrowym odcinku Stawiski-Szczuczyn w województwie podlaskim. W celu sprostania wymaganiom budowy trasy oraz zapewnieniu sprawnego procesu budowlanego, CEMEX zainstalował Mobilną Wytwórnię Betonu w miejscowości Świdry-Dobrzyce.

CEMEX dostarczy także 30 tysięcy metrów sześciennych betonu na budowę obiektów mostowych na trasie. – Uczestnictwo CEMEX Polska w budowie S61 to kolejny sukces Mobilnych Wytwórni Betonu CEMEX. Po raz kolejny zaznaczamy swoją obecność na budowie kluczowej infrastruktury drogowej w Polsce. Prace realizowane są z poszanowaniem najważniejszych zasad bezpieczeństwa, także w odniesieniu do bezpieczeństwa epidemiologicznego, w trakcie pandemii koronawirusa – mówi Michał Grys, Dyrektor Pionu Materiałów CEMEX Polska.

Cement CEMEX na budowie pięciu odcinków S61

CEMEX jest także dostawcą cementu na pięć odcinków trasy: „Kolno – Stawiski”, „Stawiski – Szczuczyn”, „Obwodnica Szczuczyna”, „Ełk – Wysokie”, „Wysokie – Raczki”. W sumie na potrzeby budowy obiektów mostowych, nawierzchni oraz podbudowy CEMEX dostarczy ponad 160 tysięcy ton cementów w klasie CEM I 42,5 R-NA na budowę trasy oraz ponad 20 tysięcy ton cementów CEM II B-V 32.5, CEM I 42.5 R i CEM I 42.5 N-Sr3 na stabilizację i do produkcji betonów mostowych z cementowni w Chełmie.

– Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w realizacji tak ważnego projektu, jak droga ekspresowa S61. Cement z Cementowni Chełm dostarczamy do pięciu odbiorców, realizujących różne odcinki drogi. Potwierdzają oni, że nasze cementy doskonale sprawdzają się w tego typu realizacjach. Stawiamy na doświadczenie i bliską współpracę z naszymi klientami, która zapewniając właściwą koordynację kwestii jakościowych i logistycznych, zapewni sukces prowadzonej inwestycji – powiedział Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego CEMEX Polska.

S61 – kluczowy korytarz transportowy w rozwoju Polski i Europy

Trasa ekspresowa S61 połączy Ostrów Mazowiecką z Budziskiem na granicy z Litwą, a w całości państwa Europy Wschodniej, tj. Litwę, Łotwę i Estonię z resztą kontynentu, w ramach międzynarodowej trasy Via Baltica. Jest to kluczowa trasa transeuropejskiego korytarza transportowego i jedna z czołowych inwestycji komunikacyjnych, prowadzonych na terenie Polski.


Zdjęcia: Cemex Polska

open